Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni “Jokab Safety” Emniyet Şalterleri

Her türlü ortamdaki birçok uygulama için tasarlanmış yeni emniyet şalterleri ile optimum çözümler yaratılır. Standart olarak plastik gövdeye sahip ürünlerin dışında zorlu şartlar için ekstra dayanıklı, paslanmaz çelik gövde opsiyonları ile tüm gereksinimler karşılanırken, birçok şalter üzerinde standart olarak sunulan LED durum göstergesi ayrıcalık yaratır.

MKey – Kilitli emniyet şalterleri
Mkey kilitli emniyet şalterleri döner hareketli kafa yapısı ile montaj kolaylığı sağlarken farklı tipte konumlar için çeşitli mekanik anahtar opsiyonları sunar. Kilitlenebilir MKey, yaylı ve manyetik kilitli versiyonları ile sunulmaktadır.

Sense – Manyetik şalterler
Sense serisi manyetik şalterler, kompakt boyutları ile kapı ve kapaklar üzerinde kolayca konumlandırılarak, gizlenebilir. Toza ve suya dayanıklı bu şalterler toz toplamayan yüzey yapısı sayesinde hijyenik ortamlarda rahatça kullanılabilmektedir. Maksimum güvenlik seviyesi gerektiren tüm uygulamalar için uygundur.

EStrong – Acil durdurma serisi
EStrong acil durdurma serisi, IP69K koruma sınıfı ile yüksek dayanım gerektiren ortamlara uygun çözümler sunar.

LineStrong – İpli acil durdurma emniyet şalterleri
Yeni LineStrong serisi, makine ve taşıma hatları boyunca acil durdurma kolaylığı sağlayan tasarımının yanında tek bir şalter ile 250m’ye kadar kontrol imkanı tanıyan dayanıklı yapısı ile ön plana çıkmaktadır.