Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni Incremental Enkoder Ailesi: OptoPulse EIL580 Esnek, Sağlam ve Hassas

Enkoder çeşitli mekanik tasarımlarda, kelepçeli veya servo şanş ve bir tarafı açık veya gövdesi tam delik 8 ila 15mm arası şaft olarak mevcuttur.

İnce aralıklarda sıralanmış artım kodlarıyla tur başına 100 ila 5000 adet pals mümkün olmaktadır. Özellikle büyük hassasiyet gerektiren ortamlar için tasarlanmış optik algılama teknolojisine sahiptir.  Bu teknoloji  -40°C ila +85°C arasında mükemmel ayar hassasiyetini sürekli yüksek sinyal kalitesinde sağlamaktadır. Böylelikle OptoPulse EIL580 ürünleri uygulamanızın verimliliğini ve kontrol edilebilirliğini arttırır.

OptoPulse EIL580 ailesinin bütün ürünleri  masif, opsiyonel IP67 korumalı 1.5mm duvar kalınlığında basınçlı alüminyum dökme gövdeden kısa devre ve ters polariteye karşı korumaya kadar son derece sağlam tasarlanmıştır. Güvenilir ShaftLock rulman yapısı bilye ve bileziklerin kaymasını engelleyerek kod diskini aşırı mil yüklere karşı korumaktadır. Enkoderler şoka 300g, titreşime 30g kadar dayanıklıdır.

M12- ve M23-bağlantısı ve değişik uzunluklarda kablo opsiyonlarıyla esnek bağlantı imkanları sunmaktadır. Montaj  geniş kapsamlı yardımcı aksesuarla daha da kolaylaştırılmıştır. Bunların arasında değisik sabit bobin ve şaft kaplinleri, tork destekleri ve ölçüm tekerleri bulunmaktadır.