Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni Fluke Ti100 Termal Kamera Serisi

Sıcaklık ölçüm aralığı: -20 °C – +250 °C
Termal hassasiyet: 30°C hedef sıcaklıkta  0,10°C (100 mK) 

Fluke termal görüntüleme cihazı, olası sorunları maliyetli zararlar haline gelmeden bularak zamandan ve paradan tasarruf edilmesini sağlar. Fluke Ti100 Serisi termal görüntüleme cihazlarının yenilikçi özellikleri, işlevselliği ve 160 x 120 çözünürlüğü ile daha fazla takip işlemi gerçekleştirmek için sorunlu alanları tam olarak belgelendirirken kızılötesi incelemelerini daha hızlı ve daha etkili şekilde gerçekleştirmek mümkündür.
• Özel IR-OptiFlex odaklama sistemi, üstün görüntü netliği ve tarama kolaylığı için 1,2 metre ve üstü mesafeden en iyi odakla görüntü elde edilmesini sağlar. Daha kısa mesafeler için tek bir parmak dokunuşuyla manuel moda geçilebilir.

• IR-PhotoNotes açıklama sistemi ile referanslar her zaman el altında bulunur. Önemli bilgilerin ve etraftaki alanların dijital görüntülerini ekleyerek hızlı bir şekilde denetim konumları tanımlanabilir ve takip edilebilir.

• AutoBlend moduna sahip IR-Fusion® teknolojisi ile sorunlar hızla ve kolayca bulunabilir. Dijital görüntüleri ve IR görüntülerini AutoBlend ile birleştirerek olası sorunları doğru şekilde tanımlamak mümkün olur. Bu teknoloji, dijital ve kısmen şeffaf IR görüntülerini bilgi içeren tek bir görüntü olarak harmanlar.

• Çok modlu video kaydı, tam IR-Fusion ile görünür ışık ve kızılötesi özelliklerine sahip netlik ayarsız video çekilebilmesini sağlar.
• Elektronik pusula (8 yönlü ana pusula) ile sorunların konumu kolayca bulunur.

Yenilikçi, sağlam ve kullanımı kolay Ti125 endüstriyel-ticari termal görüntüleme cihazı ile sorunları tespit etmek için daha az, çözmek için daha fazla zaman harcanır.

Fluke Ti125 ve Fluke Ti110 endüstriyel kullanıma yönelik termal görüntüleme cihazı kullanımı kolay olduğu kadar hafif ve sağlamdır. Fluke´un özel IR-OptiFlex™ odaklama sistemi elektrik ve mekanik ile ilgili denetimlerin son derece hızlı şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur. IR-Fusion® teknolojisi, çok modlu video kaydı ve elektronik pusula özellikleriyle Ti110, sorunları bulmak için daha az, gidermek için daha fazla zaman harcanmasını sağlar.

Önemli Özellikler
IR-OptiFlex odaklama sistemi

Fluke´un devrim niteliğinde, ultra sağlam odaklama sistemi ile bina veya tesis son derece hızlı şekilde taranabilir. İster potansiyel hava kaçaklarına, ister yetersiz yalıtım bölgelerine veya nem girişlerine odaklanılsın, IR-OptiFlex, 1,2 m ve daha üstü mesafeden netlik ayarsız kullanım kolaylığı ile 1,2 m´den az mesafeler için manuel odaklama esnekliğini birleştirerek üst düzey odaklama özelliği sunar.

IR-Fusion teknolojisi
Sorunlu alanların görülmesine ve belgelenmesine yardımcı olan 11 renkli palet seçeneği ile üç görüntüleme modu (“Resim İçinde Resim” modu dahil) mevcuttur.

Çok modlu video kaydı
IR-Fusion özellikleri ile görünür ve kızıl ötesi formatında video kaydı sunar. Sorunları zaman içinde izleyip video raporlarını kolayca hazırlama, analiz etme ve sorunları tek resimli olarak gidermeye olanak sağlar. Videoyu görüntülemek ve analiz etmek için kolayca bilgisayara indirilebilir.
Elektronik pusula
Ti110, yönetim ve bakım personeline sorunları yazılı olarak bildirmek ve iletmek için son derece yararlı olan ve sorunun konumunu açıklayan 8 yönlü elektronik ana pusula ile donatılmıştır. Pusula okumaları görüntülere ve raporlara kolaylıkla eklenebilir.

IR-PhotoNotes açıklama sistemi
Her kızılötesi görüntü için en fazla üç görünür ışıklı fotoğraf ekleyerek sorun yaşanan bölgenin tam kaynağı öğrenilebilir. Etraftaki alanların, cihazların dijital görüntüleri yakalanır veya faydalı olabilecek başka bilgiler edinilebilir.

Sağlam yapı
Yeni Fluke görüntüleme cihazları, ince ve hafif olmasının yanı sıra sağlam ve güvenilirdir. Görüntüleme cihazları, zorlu ortam koşullarında sağlam kalmaları için 2 metreden düşmeye dayanacak şekilde tasarlanmış ve titreşim, aşırı sıcaklık, yüksek oranda nem ve elektromanyetik/radyo frekansına maruz kalma dahil olmak üzere bir grup testten geçirilmiştir.

Sesli açıklama
Sahada açıklamaları hızla not almak ve kaydetmek için doğrudan kameraya 60 saniyelik sesli açıklama eklenebilir.

Kameradaki ve SmartView yazılımındaki ses açıklamaları kolaylıkla incelenebilir. Kullanışsız kulaklıklara, mikrofonlara ve telsiz kulaklıklara ihtiyaç olmaz.

Lazer işaretçi/el feneri
Lazer işaretçisi, alan dışındaki bir noktayı tam olarak işaret edebilmeyi sağlarken, el feneri (cep feneri) ise karanlık odalar, tavan araları, tesisat kanalları veya az aydınlatılmış alanlar gibi alanları aydınlatmaya olanak tanır.

Tek elle kullanıma elverişlilik
Ti110, basit ve tek elle kullanıma elverişli şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır. Hafif ve ince profili, tercihe bağlı olarak yatay veya dikey formatta çalıştırmayı kolaylaştırır. Tüm bu özellikler sayesinde denge sağlamak veya başka bir aracı tutmak için bir el boşta kalabilir.

Aksesuarlar
• Tripod
• Ek akıllı piller
• Harici iki yuvalı pil şarj kaidesi
• Otomobil şarj cihazı
• Cihaz bakım planları