Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni EPLAN Platform Versiyon 2.2 Çıktı

Elektrik kontrol ve otomasyon sistemleri dizaynı ve mühendisliği için geliştirilen elektriksel CAD/ CAE yazılımında dünya lideri EPLAN Yazılım & Servis, EPLAN Electric P8 yazılımını 2.1’den 2.2’ye çıkardı. Geliştirilen bu yeni sürümde pek çok yenilik, ilginç uzantılar ve mühendislik süreçlerini hızlandıracak çeşitli iyileştirmeler kullanıcıları bekliyor.

Modern otomasyon projelerinde, tamamlanmış ve kalitesi yüksek makine/tesis dokümantasyon talebi bulunmaktadır. Fakat aynı zamanda planlama için yeterli zaman maalesef olamamaktadır. İşte yeni EPLAN platformu tam da bu ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlandı. Mesaj net: “Yüksek kalitede ve anlamlı dokümantasyon oluştururken aynı anda verimli planlama.“

Odak noktası proje planlaması
Rittal’de Eplan Electric P8 Semineri Aralık’ta

EPLAN Electric P8 yazılımının yapısal çalışma metodu, sürekli, verimli, tutarlı ve kolay dizayn yapmanın temelini oluşturuyor.

Bu yazılım ile elektronik dokümanları hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde oluşturabilir, uygulama esaslı dizayn egzersizleri ile sistemin çalışma metodları daha iyi öğrenilebilir. Seminerlerin onuncusu Aralık ayında gerçekleştirilecek.

Yeni mühendislik konuları
EPLAN Pro Panel Bakır, EPLAN Fields, EPLAN P&ID gibi yenilikçi modül uzantıları, kullanıcılarına toplam mühendislik süreçlerini optimize etmek amacı ile çeşili olasılıklar sunmaktadır.