Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni Bağlantı Ekipmanları

Turck yeni bağlantı ürünlerini ürün yelpazesine ekliyor. Yeni TXL ve TEL olarak isimlendirilen ürün serileri ile Turck seçime göre düz veya açılı olmak üzere M8 ve M12 konektör bağlantılarını 3,4 ve 5 pin seçenekleri olmak üzere dişi ve erkek konnektörler ile 30 cm ila 10 m arasındaki kablo boylarında, tüm kullanıcıların uygulamaları için ihtiyaç duyacakları bağlantı ekipmanlarını karşılamak üzere sunuyor.

Yeni TXL serisi bağlantı ve kablo uzatma setleri, geçmişte farklı kablo gereksinimleri için tutulan birçok farklı özellikteki ürünü tek bir seride birleştirmektedir. TXL serisinde kablo dışı aşınmaya karşı dayanım sağlayan poliüretan (PUR) olup, TXL serisi kablolar halojen ve silikon içermezken ateş geciktirici özelliğe ve kaynak sıçramalarına karşı dayanıklılığa sahip olup yüksek mekanik stres bulunan trailing uygulamaları için uygundurlar. Turck’un yeni TXL serisi ürünleri yüksek yağ ve kimyasal dayanıma sahip olmakla beraber Amerika’da geçerli standart olan cULus ve Avrupa’da geçerliliği olan RoHS standartlarına uygundur.

Turck’un diğer bir önerisi de, yeni kablo seti serisi olan TEL serisidir. Ekonomi serisi olan bu seri ile, özellikle fiyat odaklı makineler ve sahalar için standart gereksinimlerin karşılanması hedeflenmiştir. TEL serisinde kullanılan PVC kablo alev geciktirici özelliğe sahip olduğu gibi asit ve alkalilere karşı dayanıma sahiptir. Bu seri ayrıca Avrupa RoHS standardına sahiptir. TXL ve TEL serileri Turck’un bağlantı ekipmanları alanı için ilk kendi üretimleri olup sürekli olarak ürün yelpazesinin genişlemesi hedeflenmektedir.