Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

WLI-E Endüstriyel Kablosuz İletişim WLAN

WLI-E, zorlu endüstriyel ortamlar ve gömülü sistemlerde kullanılmak için geliştirilmiş sağlam ve güvenilir bir kablosuz LAN arabirimidir.

Tramvay, metro, otobüs gibi toplu taşımacılık sistemlerinde, kamyon, tır, inşaat makineleri, kule vinçler, konveyörler, döner vinçler gibi zorlu ortamlarda çalışan araçlarda güvenle kullanılabilir.

Biri besleme, diğeri de Ethernet bağlantısı için kullanılan iki M12 konnektörü ile toza ve suya karşı korumalı alüminyum IP66 kasası, doğrudan dış ortamlarda kullanıma imkan verir. Erişim noktası (Access Point), İstemci (Client) ve WDS (Wireless Distribuion System) modlarını destekler. İstenilen kanalların taranmasını sağlayan kanal tablosu yapma gibi gelişkin özelliklere de sahiptir.

Gelişkin web arabirimi ile kolayca ayar yapılabildiği gibi, ARP tablosu, istatistikler, aktivite logu gibi entegre diagnostik araçları da içerir.

Kolay kurulum ve konfigürasyon olanakları ile TCP/IP üzerinden görüntü, ses ve veri aktarılmasını gerektiren, PLC, data logger ve SCADA sistemleri için, güvenilir, yüksek performanslı uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilir.