Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Vibrasyon Sensör Kalibratörü

Fiziksel büyüklükleri elektrik sinyallerine dönüştüren sensörler ile yapılan ölçümlerin en hatasız şekilde yapılması için doğrulama ve kalibrasyon işlemleri çok önemlidir.

İşte bu noktada Marmatek Mühendislik tarafından pazara sunulan MMF-VC21 vibrasyon sensörü kalibratörü sayesinde yüksek doğrulukta, hızlı ve kolay bir şekilde doğrulama ve kalibrasyon işlemleri yapılabilmektedir. Kullanıcı tarafından seçilebilir; 15.92Hz…1280Hz frekans ve 1 m/sÇ…20m/sÇ ivme değerleri sayesinde kalibrasyon birçok noktadan yapılabilir. Dijital panel sayesinde frekans ve ivme değerlerindeki hata % olarak bildirilir.

5 saatlik pil ömrü, -10 .. 55 °C çalışma sıcaklığı aralığı ve dayanıklı gövde tasarımı sayesinde zorlu ortamlarda kalibrasyon yapmaya uygundur.

Kalibrasyon için bağlanan sensörün ağırlığından bağımsız olarak ölçülen vibrasyon seviyesi ve % ± 5 (-10°C – 55 °C) hata oranı sayesinde yüksek doğrulukta kalibrasyon imkanı sunmaktadır.

Ayrıca ISO 8041 ve DIN4150-3 uluslararası standartlarına uygun bir şekilde kalibrasyon işlemleri yapılabilir.

100 x 100 x 120mm? boyutlara ve 2,2 kg’lık ağırlığa sahip olması ve ürün ile birlikte gelen korumalı çantası ile kullanıcılar için taşıma kolaylığı sağlamaktadır. Cihaz ile birlikte sunulan geniş ölçü aralıklarına sahip montaj aparatları sayesinde her türlü ivme sensörünün montajı kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

Ayrıca ISO 8041 ve DIN4150-3 uluslararası standartlara uygun bir şekilde kalibrasyon yapılabilir.