Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Uygulama Test ve Eğitim Merkezi Kapılarını Açıyor UTEM

Günümüzde endüstrinin her dalında amaç, hatasız üretimin, yüksek verimde, izlenebilir ve dağıtımın her aşamasıyla da sorunsuz olmasıdır. Dolayısıyla en iyi ürüne sahip olmak kullanıcılar açısından artık yeterli bulunmamaktadır.

Kullanıcılar, hatlarında kullandıkları ürünlerin uzun süreli olarak sorunsuz ve yüksek performans ile çalışmasını arzu etmektedirler. Ürün seçim aşamasında uzman bir kadronun bilgi ve desteğini kuvvetlendirecek en önemli husus, sunulan ürünün performansının da bilgi olarak iletilebilmesidir.

UTEM – Uygulama Test ve Eğitim Merkezi
SICK Türkiye, yeni merkez ofis binasının bir katını tamamen bu düşünce ile ayırmış, sensör ve sistem çözümlerine kolayca ulaşılmasını ve teknolojiye dokunmasına olanak sağlayacak UTEM’i oluşturmuştur.

SICK Türkiye, UTEM içerisinde kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun çözümleri, ürün ailesinin çalışır örnekleriyle sunmaktadır. UTEM, içerisinde barındırdığı fonksiyonel bir konveyör sistemi üzerinde, özel sensör ve sensör çözümlerini, endüstriyel güvenlik sistemlerini, görüntü işleme ve kamera teknolojilerini, barkod ve 2 boyutlu kod tanımlama teknolojilerini tüm ayrıntıları ile fonksiyonel olarak kullanıcılara ulaştırmaktadır.

Ayrıca SICK UTEM’in kullanıcılara sunduğu iki büyük avantaj daha bulunmaktadır. Teknolojiye birincil elden ulaşabilir olmanın yanında, SICK UTEM sayesinde uygulamaların demo kurulumlarının gerçekleşmesi ve testler yaparak sonuçların değerlendirilebilmesi mümkün olmaktadır.

En doğru ve yüksek performanslı çözüme zaman kaybetmeden ulaşan kullanıcılar, aynı zamanda UTEM içerisinde yer alan eğitim salonunda, kendilerine sunulan çözüm önerisinin en ince ayrıntılarına ulaşır ve konusunda uzman eğitmenler sayesinde, teknik ekiplerine uygun sektörel çözüm ve uygulama eğitim hizmetlerini de alabilmektedir.

UTEM ve eğitime destek
UTEM ile SICK eğitimin önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Kullanıcılar için hazırlanmış özel eğitim modülleri, her hafta uzman personel tarafından teknolojinin ve sektörel çözümlerin inceliklerini iletmeye yönelik hazırlanmıştır.

Eğitim salonu içerisinde tüm teorik bilgilerin iletilmesinin ardından bütünleşik alanda yer alan konveyör sistemi üzerinde gerçekleştirilen teknik eğitimler ile de çözümlerin her aşamasına hakim olmak kullanıcılar açısından çok kolaylaşmaktadır.

Eğitimlerin amacına ulaşması ve de hedefe ulaşabilecek ilgili kişilere doğru şekilde iletilebilmesi için tüm konular, uzmanlık alanlarına ve de sektörel uygulamalara bağlı olarak bölünmüşlerdir. Eğitim programı detayları ve içerik bilgiler periyodik yayınlar içerisinde yayınlanmakta ve de ayrıca SICK’den temin edilebilmektedir. Eğitim modüllerinin sonuçlarının en iyi şekilde olması amacıyla, katılım kontenjan dahilinde tutulmuş ve kayıt zorunluluğu getirilmiştir.

Bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay
Kullanıcılar, sensör ihtiyaçlarına karşılık bulabilmek için her zaman konusunda uzman personel ile irtibatta olmak isterler. Günümüz şartlarında seçimleri sadece katalog üzerinden yapmak artık hiç kimseyi memnun etmemektedir.

Uzmanından doğru bilgiyi almak, referans uygulamalar hakkında aydınlanmak, hatta uygulamayı canlı görmek ve sonuçlarını raporlayabilmek yatırım kararına yönelik en önemli başlıkları oluşturmaktadır. Kullanıcılar, karar aşamasında irtibatta kaldıkları ekibin uzmanlığını değerlendirirken aynı zamanda da çözüm paketiyle sunulması gerekli servis hizmetlerinin ve teknik desteğin yapısına da dikkat etmektedirler.

Karar aşamasına etkisi bulunan kritik noktaları senelerdir uzman kadrosuyla sunan SICK, UTEM ile de teknolojiye dokunulmasına olanak sağlamaktadır.