Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Telehandler, Backhoe Yükleyici Uygulamalarında Çözümler

HDS34 – Ana kontrol bloğu için yük duyarlı valf sistemi
Uygulamaya göre çok çeşitli dilimlerin farklı şekillerde birleştirilme özelliğine sahip bu esnek sistem, birçok farklı ihtiyacı karşılamak için özel olarak tasarlanabilmektedir.

Giriş plakalarından, dilimlere neredeyse cevap veremeyeceği hiçbir seçenek bulunmamaktadır.

Modüler sistem yapısı ile varolan bir çözümü test edilmiş bileşenler ile istenildiği gibi düzenleyerek özel çözümler üretilebilmektedir.

Her bir dilimde bulunan basınç kompanzatörü, (Post Compensated with Flow Sharing) ana yağ pompasının yetersiz debi üretmesi durumunda bağımsız çalışan her dilim için aynı oranda debi azalmasını sağlayacaktır, böylece operatörün fonksiyonel bir kayıp yaşamadan hareketleri kontrol etmesine olanak verecektir.
CINDY/CINDY-MP-Teleskobik bomlar ve dengeleyici ayaklar için tam sızdırmaz karşı denge valfleri
Güvenliğin, tam sızdırmaz yük tutmanın ve yüklerin hassas olarak hareket kontrolünün sağlanmasının istenildiği yerlerde bu yüksek kaliteli ürünler inanılmaz çözümler sunmaktadır.

Operatörler olağan üstü kesinlik ve mükemmel hassasiyetin birleşimini takdirle karşılamaktadır.

Yüksek platformlarda, kullanıcılar her zaman güvenli korunmayı garantilemiş durumda olacaktır.
Bu çoklu fonksiyonel valf serisi, hortum patlama korumasını da içererek tüm fonksiyonları tek bir yapıda birleştirir, her bir ihtiyacı karşılayan tek bir çözüm şeklinde sunar. CINDY valfli araç sahipleri, valfin getirdiği bu artı değerlerin büyük faydalarını günden güne kullandıkça kazandıkları deneyim ile daha da iyi anlayacaklardır.

APFM, DBVSA, STB LRU, ESLF101 – Fan sistemleri
Bucher’in sunduğu bu sistem güvenlik, yer tasarrufu ve esnekliği sunmaktadır. Denenmiş ve test edilmiş ek yataklamalı dıştan dişli APFM motorların tahrik ettiği fanlar garantilenmiş bir soğutmayı sağlamaktadır. Soğutma sıcaklığı, motora üzerinde veya ayrı bir blok içerisinde bulunan entegre fan teknolojisi (DBVSA, basınç kontrol valfleri) ile hassas bir şekilde ayarlanabilmektedir. DBVSA oransal basınç kontrol kartriçleri ideal bir sönümleme sağlayarak, sabit ve dengeli bir hız kontrolü sağlamaktadır. Hız değişimleri sürekli ve keskin olmaktadır. Tersinir yapısı ile her an hidrolik yağı motora iletebilmekte ve elektrik hattındaki kopmalarda dahi soğutma işlemine devam ettirebilmektedir. Fan temizleme işlemi için ters dönüş ve olası kavitasyonu engellemek için anti kavitasyon valfleri ile opsiyonel seçenekler vardır. APFM motorlarla birlikte bu uygulama için optimize edilmiş ESLF101 sürüş elektronik kartları performans oranına göre inanılmaz fiyatlar sunarak komple paket çözümünü sizlere sunmaktadır.

STB 2EALOO – Dengeleyici ayaklar için kontrol blokları
Özellikle ekipman ve çalışanlar için dengeleyici ayak silindirlerinin koruma ve emniyet kontrolü her an gereklidir. Emniyeti sağlamak için silindir üzerindeki önemli pasif yükler, valf üzerinde izin verilebilir yüksek basınç değerleri gerektirebilir. 2/2 yollu WSY22 oturtmalı valfler bu ihtiyacı karşılamak için özel olarak dizayn edilmiştir. Denenmiş ve test edilmiş konik piston prensibi bu valflere mükemmel sızıntı karakteristiği verir. Diğer önemli özelliği ise sisteme kolay adapte edilebilen valf teknolojisine sahip olup, fonksiyonel tutarlılık ve yüksek ömrü ile bakım masraflarına ihtiyaç duyulmasını ortadan kaldırmaktadır.

Bütün bu komponentler, özel uygulama alanları için ideal çözüm yaratma amaçlı tasarlanmış ve mümkün olan en düşük enerji tüketimini sağlayacak şekilde üretilmiştir. “ECOdraulics” Bucher Hidrolik’in çevre ve kaynak dostu ürün çeşitliliğine bağlılığını temsil etmektedir.