Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Tek Kontaklı Elektronik Yukarı/Aşağı Sayıcılar

ENDA EC 442, 2×4 ve ENDA EC 762, 2×6 haneli, tek kontaklı elektronik yukarı/aşağı sayıcılardır. Ön paneldeki tuş takımı aracılığıyla sayma yönü, giriş ve çıkış modları, sensör tipi (PNP, NPN, Enkoder), çıkış zamanları, maksimum 10kHz’e kadar giriş sinyali, fonksiyonel reset özelliği, üç kademeli parametre güvenliği kolay biçimde seçilebilir.

ENDA EC762F, 2×4 haneli, çift kontaklı, elektronik yukarı/aşağı sayıcıdır. Ön paneldeki tuş takımı aracılığıyla sayma yönü, giriş ve çıkış modları, sensör tipi (PNP, NPN, Encoder) çıkış zamanları, maksimum 7500 Hz’e kadar giriş sinyali, fonksiyonel reset özelliği, üç kademeli parametre güvenliği kolay biçimde seçilebilir.

Grup ve toplam sayma uygulamalarına yönelik çalışmalar için özel olarak tasarlanıp geliştirilmiş kontrol cihazı, kullanıcıların ihtiyacı olan tüm fonksiyonları gerçekleştirebilecek kapasitededir. 2×6 hane göstergesinden sayıcı değeri, set değeri, grup sayıcı değeri ve toplam sayıcı değeri seçilen konfigürasyona göre kolaylıkla izlenebilir.

ENDA marka EC 442, EC 762, EC 762F sayıcılar, tüm ENDA ürünlerinde olduğu gibi RoHS standartlarına uygun olup, CE işareti ile üretilmektedir.