Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Su ve Atık Su Endüstrisi için Yeni Elektromanyetik Akış Ölçer

Türkçe menülü akış uzmanınız Promag 400
Su ve atık su endüstrisinin ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş olan Promag 400, DN 2400 çapa kadar her türlü içme suyu sertifikaları ile temin edilebilmekte, hacimsel akışın yanı sıra iletkenlik değeri için de çıkış verebilmektedir. Cihaz su altında veya gömülü olarak herhangi ilave bir koruma yapmadan çalışmaya uygun olacak şekilde dış ortam korumasına (IP 68) ve EN ISO 12944 korozyon korumasına sahiptir.

Promag 400‘de bulunan ve yalnızca veri yedeklemekten daha fazlasını sunan HistoROM modülü, standart olarak cihaz hata/olay geçmişini kaydederken, kurulum parametrelerinin de .xml formatında yedeklenip geri yüklemesini yapabilir. Gelişmiş HistoROM özellikleri arasında yer alan “Data Logger” fonksiyonu, ölçüm değerlerinin kaydedilmesine olanak tanır. Kaydedilen proses bilgileri hem cihaz ekranında hem de Endress+Hauser Fieldcare yazılımı ile grafik olarak da gösterilebilir.

Türkçe dil desteğine sahip, anlaşılır 4 satırlı cihaz ekranı, hata durumunda renk değiştirerek uzak mesafeden herhangi bir hata durumunun kolayca gözlenmesini sağlar. Adım adım kurulum sağlayan kullanıcı dostu cihaz menüleri ile devreye alma işlemi pratik ve kolaydır.

İşletmelerin bakım onarım bölümleri için en büyük problemlerden biri olan, üretici tabanlı donanım veya yazılımlar ile cihazlara bağlanma zorunluluğunu Promag 400 cihazlardaki entegre web arayüzü ile aşılmıştır. Sahip olduğu web arayüzü ile Ethernet üzerinden standart bir web tarayıcısından başka bir yazılım kullanmadan erişmeye olanak tanıyan Promag 400‘ün tüm parametre ayarlama, konfigürasyon yedeklemeye veri alma işlemleri hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Her biri ISO 17025 standardına uygun kalibrasyon tesisinde sertifikalandırılarak gönderilen Promag 400 akış ölçerler, kusursuz cihaz performansını kullanımı kolaylaştıran, yüksek güvenilirlik ve tesis erişimi sağlayan özellikleri ile birleştirerek, su ve atık su uygulama standartlarını hiç olmadığı kadar yükseğe çıkartmaktadır.