Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

SensoControl SCPSDi Basınç Anahtarı: Kendini Kanıtlayan Güçlü Sonuçlar

Tüketiciler uygulamaları için en son ölçümleme teknolojilerini talep ediyorlar. Parker Hannifin’ SensoControl serisinin yeni SCPSDi basınç anahtarı, bu talepleri tamamen karşılıyor.

Patentli Parker kaplinleri sayesinde 360° dönebilen yuva, kullanıcıların LED ekranı kolaylıkla görmesine olanak veriyor.

Erkek dişli bağlantı noktası, sınırsız ve yuvadan bağımsız olarak çevrilebiliyor; uygulamanın yerleşimine ve kablo pozisyonlarına göre ayarlanabiliyor.

Sağlam yapısı ve metal gövde bu basınç anahtarını zorlu koşullarda kullanım için ideal kılıyor.

Anahtarın menü komutları kullanılarak ekran görüntüsünün 180° çevrilebildiği dikey ve yatay versiyonları da mevcut.

Bu sayede dört farklı görüntüleme pozisyonu elde ediliyor. Anahtar açma-kapama noktalarının her biri ayrı ayrı ayarlanabiliyor.

Parametreler VDMA ya da otomatik olarak I/O bağlantısıyla belirleniyor. 600 bar’a kadar basınç aralığında, çoklu erkek ve dişi dişli, analog girişli ya da girişsiz alternatifleriyle çeşitli anahtar modelleri mevcut.

Bu özellikleri SCPSDi’yi endüstriyel uygulamalarda uzun süreli kullanım için cazip hale getiriyor.