Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Sadelik ve Kristal Niteliğinde Kod Okuma

Kompakt ve dayanıklı
Kağıt veya etiketlere basılmış kodları okumak için özel olarak tasarlanan FQ-CR1´de, zorlu uygulamalarda bile güvenilir kod okuma sağlayan dahili yüksek güçlü LED aydınlatma ve HDR görüntüleme teknolojisi bulunur. Aynı zamanda, dokuz farklı barkod formatını ve sekiz farklı 2D kod formatını ayarlamaya ihtiyaç duymadan otomatik olarak tanır; dolayısıyla yapılandırması son derece çok yönlü ve basit hale gelmiştir.

Benzer ürünlerle kıyaslandığında en esnek model
32 mm´den 970 mm´ye kadar çalışma mesafesini ve 7,5 x 4,7 mm´den 380 x 300 mm´ye kadar görüş alanını kapsayan dört modelde sunulması FQ-CR1 kod okuyucuların çok yönlülüğünü daha da genişletmektedir. Birçok geleneksel kod okuyucuda tasarımcıların uygun bir montaj konumu bulmasını zorlaştıran, elverişsiz ölçüde kısa bir çalışma aralığı olduğundan bu geniş seçenek yelpazesi önemli bir kullanıcı avantajı sağlar. Yeni kod okuyucularının modern otomasyon sistemleri ile uyumluluğu, standart olarak, yüksek hızda iletişim ve basit ağ entegrasyonu sunan bir Ethernet çıkışının kullanıma alınması ile sağlanır.

Basit kurulum
Yeni FQ-CR1´in kurulumu, Omron´dan ücretsiz olarak temin edilebilen bilgisayar tabanlı yazılım paketini kullanarak veya opsiyonel Touchfinder ekranını kullanarak yapılabilir. Kurulum ve değişiklikleri yapmak için ideal olan Touchfinder ekranında pratik ve sezgisel “öğretme” sistemi bulunur. Kullanıcı sadece okuyucunun görüş alanına bir örnek kod girer, Touchfinder ekranını kullanarak bu kodu onaylar ve kod okuyucu otomatik olarak kendini optimum performansa ayarlar. Touchfinder ekranına ek olarak, Omron´un yeni FQ-CR1 kod okuyucusu ile kullanılabilen diğer aksesuarlar arasında yansıtıcı malzeme üzerine basılmış kodları okumada son derece kullanışlı olan polarizasyon filtresi ve bir dizi montaj braketi bulunur.