Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

R-Gage Serisi Çarpışmayı Önleme ve Taşıt Algılama Sensörleri Serisi Radar Bazlı Sensörler

Güç dış mekan koşullarında büyük cisimleri algılamak için gelişmiş kapasiteli radar bazlı güncellenmiş bir dizi sensörün Banner Engineering tarafından tanıtımı yapıldı. R-Gage sensörler; konteyner limanları, trafik ve otopark sistemleri, imalat, madencilik, malzeme taşıma ve demiryolu gibi ortamlarda çarpışmayı önleme ve taşıt yönetimi uygulamalarına çözümler sunuyor.

Yeni sensörler, genişletilmiş mesafe kapasiteleriyle gerek sensörden çok uzak, gerekse sensöre çok yakın cisimleri algılayabiliyor (ve “ölü” alanları azaltıyor). Yağmur, kar, rüzgar, sis, ışık, nem veya sıcaklıktan etkilenmeyen Frekans Modülasyonlu Sürekli Dalga (FMCW) Radarı neredeyse her türlü hava şartlarında güvenilir algılama sağlıyor. Ayrıca, Doppler radarlar tarafından algılanamayacak sabit ve/veya duran cisimleri de algılıyor.

Sensörler, liman vinçleri arasındaki hasara yol açan çarpışmaları önlemek için çift alanlı sinyalleme sağlıyor. Ayrıca vinç operatörüne doğru pozisyon bilgisi vererek konteyner hareketlerinin verimliliğini artırabiliyor.

Uzun menzilli (40 m’ye kadar), geniş açılı ve dar açılı uygulamalar için farklı modeller mevcut. Bütün modeller bilgisayar gerekmeden “DIP-switch” ile kolayca yapılandırılabiliyor.