Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

PSENcode Kodlu Emniyet Şalteri: Ekonomik Pozisyon İzleme

Üç pozisyon için tek sensör

Pilz, PSENcode kodlu emniyet şalterleri ailesine yeni bir ürün ekledi. Yeni kodlu şalter, EN ISO 13489-1’e göre PL e´ye ve EN/IEC 62061 uyarınca SIL3 seviyesine uyumlu en fazla üç pozisyonun emniyetli şekilde izlenmesini sağlar.

Kodlu şalter, ayrıca emniyetli durum tespitini üstlenir. Sonuç olarak pozisyon izleme için sadece bir adet sensör yeterlidir.

İlave sensöre gerek yoktur ve kumanda cihazındaki emniyetli girişlerin sayısı azaltılmıştır. Bu da PSENcode ürününü ekonomik bir çözüm haline getirmektedir.

LED ekranı sayesinde hem kompakt hem de modüler tasarım için teşhisler hızlı ve kullanıcı dostudur. Bağlantı tipi (5 pinli, M12 konnektör) sayesinde yeni PSENcode her sistem ortamına mükemmel biçimde uyar.

Temassız çalışması sayesinde, PSENcode üniteleri artan yatırım koruması sağlayan uzun bir servis ömrüne sahiptir. Sensörler ve aktüatörler tüm hareket ve yaklaşım yönlerini desteklediği için PSENcode esnek bir kuruluma olanak sağlar.

PNOZmulti – PNOZ Multi Mini programlanabilir emniyet röleleri ve PSS programlanabilir kontrol sistemleri ile birlikte kullanıldığı zaman kontrol ve sensör teknolojisini oluşturan emniyetli, eksiksiz bir çözüm elde edilir.