Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Prosesler için Gerilim Dalgalanmalarına Karşı Koruma

IMSP serisi ile Turck, arayüz ürün grubu yelpazesini, altı yeni dalgalı gerilim koruma cihazı ile tamamlıyor.

İhtiyaç duyulan tüm arayüz ekipmanları için tam sistem sağlayıcı olarak Turck, iddiasının arkasında duruyor.

IMSP serisi altı yeni arayüz modülü daha önceki arayüz modüllerinin devamı olarak sunularak aşırı gerilimlere karşı güvenilir koruma önermektedir. IP20 koruma sınıfına sahip olan bu cihazlar patlama riski olan veya Ex olmayan alanlarda kullanılabilmektedir.

Bu modüllerin 6.2 mm gibi dar yapılarına rağmen tercihe göre 2, 3 veya 4 kablo bağlantılı modelleri bulunmaktadır. Modüller standart DIN ray ya da montaj plakasına monte edilebilmektedir.

İki kablo üzerinden taşınan analog sinyalleri için, tek sinyal modüllü (IMSP-1×2-24) ve iki sinyal modüllü (IMSP-2×2-24) tipleri mevcuttur. Dijital sinyal veya endüktif ya da kapasitif sensörler için IMSP-2-12 ve IMSP-2-24 modelleri kullanılabilir.

IMSP-4-12 ve IMSP-4-24 modülleri ile örnek olarak dalgalı gerilim koruma gereken sıcaklık amplifikatörleri benzeri uygulamalar için kullanılabilirler.