Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Proses Kontrol Sistemleri için REVO Pnömatik Aktüatörleri

Vana sektöründe ürünlerinin verdiği kalite ve güven ile tanınan Leon Teknik, Crane PFT Türkiye yetkili distribütörü olarak, proses kontrol sistemlerinde REVO pnömatik aktüatörleri ile Türk sanayisine hizmet veriyor.

Proses uygulamalarında lider markalardan biri olan REVO aktüatörleri, kalitesi ve sunduğu yeniliklerle aktüatör teknolojisinde performansı ve üstünlüğü ile tanınıyor. REVO, bilgi birikimi ve deneyimi ile her uygulama için özel aktüatör seçenekleri sunuyor.

Doğru otomasyon tercihi günümüzün işleme tesislerinin verimliliği ve karlılığı açısından büyük önem taşımaktadır. Basit açık-kapalı çalışma prensipleri için temel vana ve aktüatör kombinasyonlarının yanı sıra geniş bir tesisin bir parçası olarak karmaşık sistemler için de solenoid vana, limit switch, pozisyoner ve bus – sistem kontrolü gibi aksesuarları içeren REVO aktüatör paketlerinde uygun seçenekler mevcuttur.

REVO aktüatörleri, 90 derece dönüşlü vanaların çalışmasında (küresel vana, kelebek vana gibi) ve 90-180 derece gibi dönüş gerektiren uygulamalarda kullanılır.

REVO çeyrek dönüşlü aktüatörler ise, kontrol gerektiren açık ve kapalı uygulamalarda kullanılabilir.

İdeal dizaynı ile sorunsuz ve sürekli çalışma sağlayan REVO, sadece ürün değil aynı zamanda çözüm de sunar. Özgün dizaynının getirdiği esneklik ve bütün parçalarının deneme işlemesinden geçmiş olması beklentileri karşılayan bitmiş ürünler sunmasını sağlar. Aktüatörler, ISO 9001 /EN 29001 kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Birçok alanda kendini uzun yıllardan beri ispatlamış olan REVO pnömatik aktüatörleri, özellikle elektrik santralleri, şeker fabrikaları, petrokimya prosesleri, atık yok etme, yiyecek ve içecek üretimi, çelik imalatı, kağıt üretimi ve kimyasal üretimlerde tercih ediliyor. Aktüatörler basit tasarımına karşın üstün Alman teknolojisinin getirmiş olduğu yüksek verimliliği ile de dikkat çekiyor.