Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Proses Kontrol Enstrümantasyon

Sıcaklık, basınç, akış gibi fiziksel değişkenlerin hassas ölçümü, izlenmesi, kontrolü ve bilgilerin kaydı endüstride her zaman büyük öneme sahip olmuştur. Kullanıcıların bunları sağlayan sistemlerden beklentileri ise her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalarla sürekli geliştirilen ölçüm teknolojileri, bilgi işlem, iletişim ve otomasyon çözümlerinde sağlanan gelişmelerle birleşerek bu beklentilere cevap veriyor.
Özellikle kablosuz ağlar ve saha veriyollarında son yıllarda sağlanan gelişmeler proses ölçü ve kontrol sistemlerinin verimliliğine büyük katkı sağlıyor. Artık cihazlarda yer alan web arayüzü sayesinde Ethernet üzerinden standart bir web tarayıcısıyla cihazlara erişmek, ayar, konfigürasyon, yedekleme gibi işleri kolaylıkla yapmak mümkün.
Dosya sayfalarında yer verdiğimiz yenilikçi “proses kontrol/enstrümantasyon” cihaz ve sistemlerine proses deneyiminizi ekleyerek sürekli, kararlı ve esnek bir üretim sistemi için optimum çözümlere ulaşabilirsiniz.