Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Profinet Arabirimli Barkod Okuyucu

Leuze Elektronik’in yeni BCL 300i serisi modüler barkod okuyucuları, entegre Profinet arayüzlü bir cihaz modeli içerecek biçimde geliştirilmiştir.

Böylelikle, bu arayüz ile donatılmış BCL 348i barkod okuyucu ek yazılım gerekmeden doğrudan Profinet ağına yerleştirilebilmekte ve donanım konfigürasyonu (HW Config) aracılığıyla yapılandırılabilmektedir. Buna ek olarak, önceden entegre edilmiş bir anahtar kullanılarak doğrusal bir ağ oluşturulabilmektedir.

Yeni arayüz, gerçek zamanlı (RT) iletişimi desteklemekte ve B Sınıfı Uygunluk gerekliliklerini yerine getirmektedir. Ayrıca BCL 300i serisinde de entegre Profibus arayüzü mevcut bulunmaktadır.

Çeşitli arayüz ve optiklere ek olarak, BCL 300i serisi barkod okuyucuların modülerliği mümkün olan bağlantı teknolojisi açısından yeni standardları belirlemektedir.

Gerekliliklere bağlı olarak kullanıcı, M12 konnektörleri ve yay yüklü terminalli ya da sabit bağlantı kablolu terminal başlıkları arasında bir seçim yapabilmektedir. Bu modülerlik sayesinde, müşteri gereksinimlerine göre tüm bağlantı varyasyonları mümkün olmaktadır.