Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

PLC/Hareket ve CNC Uygulamaları için Yeni Kontrol Birimleri

Yeni IndraControl L25 ve L85 kontrol birimleri ile Rexroth hareket kontrol sistemlerine iki yeni ek donanım platformu ekliyor. IndraControl L25 orta seviye PLC ve hareket kontrol uygulamaları için kontrol birimleri ürün gamını tamamlarken IndraControl L85 CNC uygulamalarındaki tüm zorlu gereksinimleri karşılamaktadır.

Yeni IndraControl L25, PLC uygulamaları için IndraLogic XLC sistem çözümü ve hareket kontrolü uygulamaları için IndraMotion MLC hareket logic sistem çözümü ile bütünleşik olarak yeni bir fonksiyon ve kod uyumlu platform sunmaktadır.

Yüksek performanslı IndraControl L85 kontrol birimi ise işlem süresi bakımından yüksek kapasite ihtiyacı duyulan CNC uygulamalarına uygun bir platformdur. Çift çekirdekli işlemci ile donanmış olan platform CNC sistem çözümü IndraMotion MTX advanced üzerine kurulu yeni bir CNC performans sınıfını da ortaya koymaktadır. CPU çekirdeklerinde kaynakların akıllı dağıtımı CNC ve PLC işlevlerinin paralel işleyişini sağlamaktadır.

Her iki kontrol birimi de SERCOS III, PROFINET RT, EtherNet/IP ve PROFIBUS için master veya slave olarak iletişim arayüzleri içermektedir ve IndraControl L serisi kontrol platformları olarak aynı hattaki I/O modüllerini desteklemektedir.

İlave fonksiyonlar ve yardımcı iletişim arayüzleri fonksiyon modülleri olarak sunulmuştur. Kontrol biriminin konfigürasyonu da dahil tüm mühendislik iş akışı IndraWorks mühendislik yazılımında tanımlanmıştır.

Yeni IndraControl L25 ve L85 kontrol birimleri Rexroth’un mevcut otomasyon çözümlerine homojen ve uyumlu bir şekilde entegre edilebilmektedir.