Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Otomasyon Dergisi Sponsorluğunda “Su / Atık Su / Arıtma Sektöründeki Otomasyon Uygulamaları” Paneli

WIN’12 Fuarları’nın 2.fazı kapsamında yer alan “Su / Atık Su / Arıtma Sektöründeki Otomasyon Uygulamaları” konulu panel 30 Mart Cumartesi günü 13.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. TÜYAP Büyükçekmece Fuar Merkezi Marmara Salonu’nda düzenlenecek organizasyonun sponsorluğunu ise Otomasyon Dergisi
üstleniyor. Moderatörlüğünü YTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Haluk Görgün’ün yapacağı etkinliğin panelistleri ise; Siemens Akıllı Şebekeler Bölümü Satış Yöneticisi Cengiz Bozbey, Schneider Electric Son Kullanıcı ve Sistem Entegratör Satış Mühendisi Murat Külahçı, Krohne Genel Müdürü Ersan Zambelli, Kontek Genel Müdür Yardımcısı Ragıp Keçik ile ABB Elektrik AG Sürücüler Ürün Müdürü Mehmet Sönmez.
20 yıldır yayın hayatında olan Otomasyon Dergisi, 19.su yapılan WIN Otomasyon Fuarı´nın resmi yayın organı.