Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

OsiSense® XS9 Endüktif Yaklaşım Sensörleri

Telemecanique Sensörler yeni seri, paslanmaz çelik, endüktif yaklaşım sensörlerini pazara sunuyor.

Yeni OsiSense® XS9 endüktif yaklaşım sensörleri, ağır endüstriyel ortam koşullarındaki uygulamalarda dayanıklı yapısı sayesinde, otomotiv, metal işleme, malzeme taşıma gibi birçok sektöre ek olarak IP69K koruma ile yiyecek ve içecek sektörü için de mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

Komple 303 ve 316L paslanmaz çelik gövde seçeneklerinin yanı sıra 3 kat artırılmış algılama mesafesi ve standart endüktif yaklaşım sensörlerinden de 6 kata kadar daha hızlı çalışma frekansı ile daha hızlı proseslerde daha hassas algılama yapmaktadır.

Yüksek algılama mesafesi (40 mm’ye kadar) en kritik uygulamalar için en iyi çözüm sunan seri faktör 1 özelliğiyle de her tür metalin aynı mesafede algılanmasını sağlıyor.

OsiSense® XS9 endüktif yaklaşım sensörleri M12 konnektörlü olarak ve düz /çıkık kafa seçenekleriyle M8, M12, M18 ve M30 boyutlarda pazardaki en geniş ürün gamına sahiptir.