Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Maksimum Dinamik Fırçasız Servo Motorlar

Moog Inc. şirketinin bir kolu olan Moog Industrial Group, ‘Maksimum Dinamik Fırçasız Servo Motorlar (MD Serisi)’ ürün yelpazesini duyurdu.

MD Serisi Servo Motor, artan açısal ivme (azami tork – atalet oranı) ve endüstriyel uygulamalarda daha yüksek performans yoluyla daha yüksek dinamiklere olan ihtiyacı karşılamaktadır. Bu servo motor serisi, plastik, pres döküm, metal biçimleme makineleri ve presleri, yiyecek ve içecek işleme ekipmanları ve diğer endüstriyel üretim makineleri gibi sektörlerde faaliyet gösteren makine üreticileri ve son kullanıcıların, iyileştirilen devir süreleri yoluyla verimliliği ve makine performansını artırmasını sağlamaktadır. Moog´un son derece esnek servo motor tasarımı mevcut makine altyapılarına kolayca entegre edilerek, yeniden tasarım ihtiyacını ve maliyetini azaltabilir. Servo motorun modüler tasarımı, ihtiyaç halinde özel sargılar, flanşlar, şaft çıkışı, konnektör türleri ve yönlendirmeler yoluyla kullanıcı şartlarına göre uyarlanabilmektedir. Servo motor, doğal ve sıvı soğutmalı seçenekleri ile çeşitli flanş boyutlarına sahiptir. Motorun modüler tasarımı ve özellikleri bütün ürün yelpazesinde korunmuş olup, bu durum makine üreticilerinin pazara sürüm süresini hızlandırmalarına yardımcı olmaktadır.

Moog servo motorlar ürün hattı müdürü Andrew Baret; “Günümüzde sistem tasarımcıları, tasarım sürecini hızlandırmak ve işlemlerde daha yüksek etkinlik sağlamak için yeni yollar arıyorlar. Biz de yüksek dinamikler, çok farklı motor ebatları ve motor tasarımında esnekliği bir araya getirerek, çeşitli sektörlerdeki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak benzersiz bir ürün yarattık” diye görüşlerini belirtiyor. MD Serisi Servo Motor, Hindistan´ın Bangalore şehrindeki Moog tesisinde üretilmektedir ve optimize sistem performansı için motora uydurulan servo tahriklerle birlikte temin edilebilmektedir. Bu ürün ailesi, farklı sektörlerdeki pek çok uygulamada denenmiş ve son derece başarılı sonuçlar elde edilmiştir.