Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Küçük, Hızlı ve Çok Akıllı Yeni LSIS 220 Kod Okuyucu

Hızlı hareket esnasında kod okumayı sağlamak için LSIS 120’nin halefi olarak nitelendirilebilen LSIS 220 önemli ölçüde gözden geçirilmiştir. Çok yüksek miktardaki verinin çok uzun zaman alacak olmasından dolayı kamera çipinin çözünürlüğü tipik uygulamalar için ideal duruma getirilmiştir.

Uçlarda dahi kodların keskin odakta olmalarını sağlamak ve görüş alanını homojen biçimde aydınlatmak amacı ile optik ve aydınlatma geliştirilmiştir. Aynı zamanda derin bir alan elde edilebilmiştir.

M12 konnektörlü ve cam pencereli dayanıklı metal gövdeye sahip LSIS 220 endüstriyel kullanım (IP 65) için tasarlanmış olup anahtarlamalı giriş ve çıkışları ve LED ekranı içermektedir.

Manuel aktifleştirme ve yapılandırma için bir tetik düğmesi bulunmaktadır.

Gövdede bulunan kapsamlı aksesuarlar, metrik vidalar ve küçük boyutu, zorlu kurulum koşulları altında dahi hızlı entegrasyona olanak tanımaktadır. Kod okuyucu RS 232 ya da USB arabirimi ile mevcut bulunmaktadır.

Tipik uygulama alanları örneğin; idare ve test sistemleri, robotlu sistemlerde okuma ya da takip sistemleridir.