Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Konfigüre Edilebilir Kontrol Sistemi PNOZmulti 2

Yeni nesil PNOZmulti (PNOZ m B0)
PNOZmulti konfigüre edilebilir kontrol sistemleri çok fonksiyonludur, serbestçe konfigüre edilebilir ve birçok makine alanında özel olarak kullanılabilir. Acil stop butonu, emniyet kapı siviçleri, ışık perdeleri ve diğer emniyet fonksiyonları emniyetli bir şekilde izlenmektedir. Gerekli tüm emniyet özellikleri PNOZmulti Configurator yazılım aracı kullanılarak doğrudan PC üzerinde oluşturulur. PNOZmulti Configurator ile genişletme modüllerinin seçilmesi ve yapılandırılması kolaydır. Bu sayede, mühendislik süreleri kısalır ve daha hızlı çözümler üretilebilir.

Giriş/Çıkış genişletme modülü ile yeni PNOZ m B0 temel ünite
Temel ünite PNOZ m B0 tamamıyla yeni ve uygulamalar için hazır.

İlk etapta piyasaya sürülen Giriş/Çıkış genişletme modülü PNOZ m EF 8DI4DO‘nun yanı sıra önümüzdeki süreçte farklı özelliklerde genişletme modülleri de planlanmaktadır.

Alandan tasarruf, aydınlatmalı ekran
Sadece 45 mm genişliğinde olan PNOZ m B0 ana modülü kontrol kabininde alandan tasarruf sağlar. Hızlı teşhisin yanı sıra hızlı ve kolay devreye almayı da sağlayan aydınlatmalı ekrana sahiptir. Maksimum 2 Giriş/Çıkış genişletme modülü ile toplam 16 giriş ve 8 yarı iletken çıkış sağlar.

Tüm makine tipleri için dünya çapında emniyet standardı
Tüm makine türleri için dünya genelinde emniyet standardı sağlayan PNOZmulti ana modülü PNOZ m B0´ı güvenle inceleyin ve kullanın. Standart kontrol sistemi ne olursa olsun, değişen ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilen tek durdurmalı bir emniyet çözümüne her zaman sahip olunur.

Avantajlar
• Kolay konfigüre edilebilme: PNOZmulti Configurator yazılım aracı ile yapılandırılabilir giriş ve çıkışlar,
• SIL CL 3 ve PLe emniyet gereksinimine sahip uygulamalar için uygun,
• Kişisel müşteri metinleri içeren aydınlatmalı ekranı ile basit teşhis,
• PVIS (Pilz Görüntüleme Sistemleri) desteği.