Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Kompakt Sıcaklık Sensörleri

Turck M12x1 konnektörlü dahili elektronik işlemcili kompakt sıcaklık sensör serisini sunmaktadır.

Minyatür TTM serisi sıcaklık sensörleri PT1000 ölçüm elementi kullanarak en dar alanlarda hassas sıcaklık ölçümü sağlar.

Standart bir M12 konnektörden yalnızca 25 mm uzun ve 1.5 mm geniş kasa yapısı ile tamamı ile kapalı herhangi bir harici işlemci cihazına ihtiyaç duymadan 2 kablo üzerinden 4…20 mA çıkış sağlamaktadır.

Yeni TTM serisinin kompakt tasarımına rağmen kullanıcı TP sensörlerde olduğu gibi Turck sıcaklık sensörlerinin esnek kullanımın avantajlarından faydalanabilmektedir.

Standart minyatür sensörler mineral yalıtımlı problar ile çalışırlar ve prob uzunlukları isteğe göre seçilebilmektedir.

100 mm ve 150 mm uzunluğundaki 3 mm ve 6 mm çaplı standart problara ek olarak Turck 13 mm ve 24 mm uzunluklarında G1/8” erkek dişli vidalı tip problar önermektedir.

Vericinin tipine bağlı olarak ölçüm sıcaklık aralığı -50…+50°C, 0…+100°C, 0…+150°C ve -50…+150°C. aralığında seçilebilmektedir. Özelleştirilmiş çözümler istek üzerine mümkün olmaktadır.

Yeni TTM ürün ailesi Turck ürün yelpazesinde bulabileceği tüm standart sıcaklık kuyuları ve sıkıştırma parçaları ile çalışmaya uygundur.