Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Kolay Kullanımlı ve Ekonomik İki Yeni Yazıcı: Thermomark Card ve Thermomark Roll

Thermomark Card hızlı, kullanımı kolay, hem etiketleri hem de kendisi ekonomik bir yazıcıdır. Tabaka formatındaki plastik etiketler üzerine ribbon ile baskı yapar. Kalem kullanılmadığı için yazıcı her zaman kullanıma hazırdır. 96 adet klemens etiketini basmak için gerekli süre sadece 8 saniyedir. Malzeme tanıma özelliği sayesinde yanlış etiket konduğunda baskı yapmaz, malzeme israfını önler.

Thermomark Roll ise rulo etiketler üzerine baskı yapar. Bu cihazlardan herhangi biri kullanılarak panonun her noktası etiketlenebilir. Klemens etiketlerinin yanı sıra, X kablo etiketlemek için kendinden yapışkanlı, kabloya uçtan geçen, kablo bağıyla bağlanan veya şeffaf kablo kılıflarına takılabilen tipte çok sayıda farklı etiket bu cihazlarla yazdırılabilir. Panoyu ve içerisindeki ekipmanı etiketlemek için de çeşitli ebat ve renklerde etiket çeşitleri mevcuttur. Cihazların her ikisi de hafif ve ufaktır. Bu sayede gerekirse sahaya da kolayca taşınabilirler. 300 dpi çözünürlükleri ve yüksek kaliteli reçine bazlı mürekkep şeritleri sayesinde hem mükemmel baskı kalitesi hem de mekanik ve kimyasal etkilere karşı yüksek dayanım elde edilir. Bu yüksek çözünürlük, simge, logo ve barkodların basılmasını da mümkün kılar. Cihazları bilgisayara USB üzerinden bağlanabilir.

Cihazlar, beraberinde ücretsiz olarak sağlanan Türkçe CP Advanced yazılımı ile kontrol edilebilmektedir.