Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Klauke Infomobil Türkiye Turunda

Türkiye temsilciliği Kardeş Elektrik tarafından yapılan Klauke Textron, ürünlerinin daha yakından incelenebilmesi için yollara çıkardığı Infomobil aracını Türkiye turuna çıkarıyor. Kardeş Elektrik’ten yapılan açıklamada, “Bu yeni aracımızı en son teknolojinin kullanıldığı Klauke Textron ürünleri ile donattık. Hedefimiz tüm Türkiye’yi sürekli dolaşarak sanayinin daha verimli, daha hızlı, daha kaliteli, daha yenilikçi cihaz ihtiyacına yerinde cevap verebilmek” denildi. Infomobil’de yer alan çok çeşitli ve yeni ürünlerin incelenerek, bilgi alınabileceği belirtilen açıklamada müşterilerin ürünleri kendi yerlerinde deneyebilecekleri
vurgulandı. Yapılan planlamaya göre 2012 yılı içerisinde toplam 34 şehri gezecek olan Infomobil, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorlu, Denizli, Ereğli, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, İnegöl, İskenderun, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yalova illerini ziyaret edecek.