Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

IT ORTAMLARINA GELİŞMİŞ İZLEME VE YÖNETİM SİSTEMİ TEKNOLOJİSİ

Schneider Electric

  • Schneider Electric, IT ortamlarına gelişmiş izleme, yönetim ve kontrol imkanı getiren yeni APC NetBotz®İzleme ve Yönetim Sistemini tanıttı. Yeni NetBotz cihazı serisinde NetBotzRack Monitor 750 ve NetBotz Camera Pod 165 bulunuyor. NetBotz 750, veri merkezi ve IT ortamının izlenmesinde 20 yıllık deneyimin ürünü kullanıcılara birçok yarar sağlıyor. NetBotz 750, IT aksama sürelerine karşı ilk savunma hattı olarak güçlü bir yeni yazılım platformu ve basitleştirilmiş sensör yönetimi sunuyor. NetBotz 750 ile yüksek ısı ve nem, su sızıntısı, duman ve yangın gibi edge veri merkezlerine yönelik fiziksel ve çevresel tehditler artık çok daha kolay yönetiliyor. Ayrıca fiziksel altyapıya erişimi olan kişilerin hırsızlık ve kaza sonucu hatalarıyla başa çıkmak için gereken görünürlük ve izlem IT uzmanlarının elinin altında. Çünkü EcoStruxure TM Ready cihazı olarak, birden fazla NetBotz izleme ünitesinden gelen uyarılar ve sensör verileri, bulut tabanlı DCIM platfor- mu EcoStruxure IT üzerinden merkezi olarak yönetilebiliyor. Schneider Electric kabin Sistemleri ve NetBotz Başkan Yardımcısı Ron Catanzaro, “IT ekipmanları son yıllarda o kadar esnek hale geldi ki, insanlar bazen ortamın ne kadar önemli olduğunu unutuyorlar. Günümüzde edge ağların çoğalmasıyla, IT sık sık yüksek yaya trafiğine ve öngörülemeyen çevresel koşullara sahip atipik bilgi işlem merkezlerinde konuşlandırılıyor, bu nedenle algılama, gözetim ve erişim kontrolü sağlamak kritik önem taşıyor. Yeni nesil NetBotz, bu son derece özel ortamları korumaya hazır bir çözüm” dedi.
  • ZAMANSIZ KAZALARA ZAMANINDA MÜDAHALE
  • Infonetics Research’e göre, kurumlar kesintiler yüzün- den yılda 100 milyon Dolar kaybediyor. Özellikle kaçaklar, yüksek sıcaklıklar ve nem gibi yaygın çevresel riskler bir yılda tüm veri merkezi kesintilerinin %11’ini oluşturuyor. Schneider Electric bu ihtiyaca yanıt sunmak üzere yeni nesil NetBotz 750’yi geliştirdi. Mevcut NetBotz ürün grubunun sınıfının en iyisi güvenlik ve çevre izleme kapasitesi üzerine kurulu, yeni nesil ürün serisinin özellikleri ise şu şekilde; · Yalnızca tek bir IP adresi gerektiren entegre gö- zetim, algılama ve yaka kartı erişim kontrolü yönetimi basitleştiriyor ve kurulumu hızlandırıyor · Yeni yüksek çözünürlüklü, düşük ışıklı kameralar, benzersiz uç veri merkezi tehditlerini azaltmak için gere- ken gelişmiş görünürlük sağlıyor · “Hareket algılandı” veya “Kapı açıldı” gibi uya- rılara dayalı video klip çekme özelliği, gözetim çekimlerini yönetmedeki karmaşıklığı azaltıyor · Yaka kartı ile kabin erişimi kontrolü ve klip yaka- lama kombinasyonu ile kurumların çeşitli veri standartları kuruluşları ile uyumlarını korumalarına yardımcı olan güçlü bir denetim kaydı sağlıyor · Kablosuz sensörler için yerel destek kurulumunu hızlandırıyor, bu da tipik olarak çevre izleme için gereken sabit kablolama altyapısını ortadan kaldırıyor. NetBotzRack Monitor 750 ve Camera Pod 165’nin artık kullanıma hazır olduğunu duyuran Schneider Electric, Ekim 2016’da piyasaya çıkarılan NetBotz 250’nin ise giriş seviyesi çevre izleme çözümü olarak hizmet vermeye de- vam edeceğini duyurdu.