Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Hızlı ve Güvenilir Rutin Ölçümler İçin Sağlam Bir Cihaz: Serviceman Plus

Dünyanın önde gelen hareket ve kontrol teknolojisi üreticilerinden Parker Hannifin’in sunduğu yeni Parker Serviceman Plus, taşınabilir, sağlam ve kullanımı kolay bir ölçüm cihazı. Parker Serviceman Plus, mobil ya da endüstriyel hidrolik sistemlerle ilgili geniş bir çeşitliliğe sahip ölçümler için uygun bir cihaz.
Otomatik sensör tanıma özelliği basınç, ısı, akış ve hız sensörlerini bağlayarak ölçümün anında başlamasını kolaylaştırıyor. Sensör kurulumu için zaman kaybetmeye gerek kalmıyor.

Cihazın iki versiyonu var; analog Parker sensörleri için iki girişli ya da üç Parker CAN sensörüne kadar Parker CAN arayüzlü. CAN sensörlerinin 50 m’ye varan kablo uzunluğu, minimal düzeyde kablolama gereksinimi, dijital veri aktarımı sayesinde sinyal girişimine karşı yüksek direnci ve tak-çalıştır fonksiyonları gibi pek çok avantajı var.

Basınç farklarını ve hidrolik performansı kolayca ölçebiliyor. Entegre MIN/ MAX hafızası basınç pikleri ve düşüşlerini güvenilir şekilde kaydediyor, bu sayede kullanıcının hidrolik sistemi içerisindeki sorunları çözmesine yardımcı oluyor.

Parker Serviceman Plus son derece sağlam, darbe ve neme karşı dayanıklı ve zorlu koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir cihaz. Arkadan aydınlatmalı ekranı az ışıklı ortamda bile ölçüm verilerinin okunabilmesini kolaylaştırıyor.