Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Hidrolik Silindirler için Lineer Pozisyon Sensörleri

Turck’un lineer pozisyon ürün yelpazesi, çubuk tasarımlı Magnetostrictive LTX lineer pozisyon sensörleri ile büyümeye devam ediyor.

Turck bu yeni ürünleri ile hidrolik silindirler için en uygun pozisyon algılamasını garanti ederken, buna ek olarak seviye mıknatısları yardımı ile seviye algılama işlevini gerçekleştirebiliyor.

Bu sensörler yüksek şok ve vibrasyona karşı dayanıklı olmaları sayesinde, inşaat makineleri ve benzeri zor şartları olan uygulamalarda kullanılabilmektedirler.

LTX serisi tamamen IP67 koruma sınıfına ve birçok farklı yağ ve kimyasal maddeye karşı dayanıma sahiptir. Çubuk kısmı yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilmiş ve çeşitli uygulamalarda kullanılan zararlı maddelere karşı gerekli korumayı sağlamaktadır.

LTX serisi sensörler yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlikte kusursuz ölçüm sonucu sağlayabilirken, bu sonucu 4…20mA, 0…10VDC analog çıkış ve dijital SSI çıkış ile kullanmak mümkün olmaktadır.

Sensör üzerinde bulunan üç renkli LED, mevcut cihaz ve sinyal durumlarını sürekli göstermektedir.

LTX sensörlerin kolay programlanabilir olması, ihtiyaç duyduğunuz ölçme aralıklarını kolay ve bağımsız bir şekilde ayarlamanıza izin vermektedir.