Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Hareket Kontrol

Bir veya daha fazla eksen üzerinde zaman, hız ve konum kontrolü için gerekli donanım ve yazılımları kapsayan “hareket kontrol sistemleri” robotik ve CNC sistemlerin en önemli bölümünü oluşturuyor.
Ülkemizde son yıllarda hızlı bir gelişme gösteren makine imalat sektörü ise hareket kontrol çözümlerinin pazarını büyüten en önemli etken oldu. Günümüzde çözümlerin birçoğu artık sadece hareket kontrolünü değil ardışıl kontrol, haberleşme gibi ihtiyaçları da karşılayan entegre kontrol cihazlarını kapsıyor. Böylece makinenin tüm ihtiyaçları tek bir platformdan karşılanabiliyor.
Dosya sayfalarımızda yer verdiğimiz; aktüatörler, kontrol sistemleri, enkoder ve diğer algılama sistem ve çözümleri, servo ve step motorlar, sürücüler, hidrolik ve pnömatik ekipmanlar, robotik, yazılımlar ve haberleşme çözümlerinin konuyla ilgili arayışlarınıza rehber oluşturacağına inanıyoruz.