Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Graco EP Serisi Hortum Pompalar

EP serisi konvansiyonel hortum pompalara göre pek çok yenilik ile kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Döner parça olarak sadece 1 adet makara kullanılmakta ve hortum pompa içinde 360° sarılı olduğu için, tek makara ile hortumu bir tam devirde tamamen sıkıştırması sayesinde, hortumda %40 daha az baskıya maruz kalır ve daha uzun hortum ömrü sağlar. Bu sayede pompanın hortumları diğer pompalara göre, makaranın her turu başına %50 daha fazla debi sağlar. 1 d/d’ya kadar düşük hızlarda çalışabilir. Çıkarılabilir pompa kapağı ile iç aksamlara daha rahat ulaşılır ve bakım işlemleri çok daha kısa sürer.

Doğal kauçuk, nitrilli kauçuk, gıda sınıfı nitrilli kauçuk, EPDM, gıda sınıfı EPDM, neopren, UHMWPE (Ultra yüksek moleküler ağırlıklı polietilen), CSM gibi 8 ayrı hortum malzemesi opsiyonu sunmaktadır. Aşındırıcı malzemeler (doğal kauçuk), yağ bazlı malzemeler (nitrilli kauçuk), yağ bazlı yiyecek maddeleri (gıda sınıfı nitrilli kauçuk), genel kimyasallar (EPDM), gıda lapaları ve ilaç ürünleri (gıda sınıfı EPDM), korozif ve petrol türevi kimyasallar (neopren), solvent bazlı kimyasallar (UHMWPE) ve diğer korozif malzemeler (CSM) gibi ürünlerin transferi için hortum opsiyonları mevcuttur. Ayrıca nitril kauçuk ve neopren malzemeli hortumlarda 316 kalite paslanmaz çelik sargılar, diğer malzemelerden imal edilen hortumlarda hem 316 kalite paslanmaz hem de Hastelloy-C sargı opsiyonları bulunmaktadır.