Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Genişletilmiş Fiber Optik Sensör Yelpazesi

KFX plastik fiber optik kablolar, Leuze Elektronik’in fiber optik sensör ürün yelpazesindeki yeni katılan ürünlerdir. 27 farklı modelde mevcut olup optik çıkış tarafında, kritik bağlantı noktalarında, olası hasarı etkin biçimde önleyen yüksek kalitede bükülme koruması ile donatılmıştır.

Diğer bir ek özellik de, her uygulama için gerekli özel başlık biçimlerine sahip KF fiber optik standart bölümüdür.

Yükseltici bölümünde, Leuze Elektronik yeni LV461 ve LV462 fiber optik yükselticileini sunmaktadır.

LV461, duyarlılık ayarı için bir gerilimölçer, aydınlık/karanlık anahtarlaması ve kısa tepki süresi ya da daha geniş aralık tercihi arasında seçim yapılabilecek şekilde donatılmıştır.

LV462 için anahtarlama eşiği dijital olarak gösterilmekte ve AutoSet işlevi ya da +/- düğmeleri ile manuel olarak rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Farklı aralıklar, hassasiyetler ve devreye girme / devreden çıkma gecikmeleri gibi zaman fonksiyonları menü seçimi aracılığıyla kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

LV463 fiber optik yükselteci üçüncü çeyrekte ürün yelpazesine eklenecektir. Cihaz, sinyal ve anahtarlama eşiğini eş zamanlı olarak bir çift göstergede göstermektedir.

Kapsamlı ayar seçenekleri ve tercihe bağlı IO-bağlantı arayüzü bu yükselteci son derece yüksek performanslı ve cazip kılmaktadır.