Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Geliştirilmiş İşlemcili Yeni Nesil PMI Operatör Terminalleri

Pilz’in yeni nesil PMI (Pilz Makine Arayüzü) operatör terminallerinin en göze çarpan özellikleri arasında geliştirilmiş 600 MHz RISC OMAP işlemciler sayesinde sunduğu yüksek performans, arttırılmış bellek kapasitesi ve yüksek kontrastlı TFT ekranlar yer almaktadır. Teşhis üniteleri artık 3.5″ (9 cm) ve 5.7″ (15 cm) ekran boyutlarıyla hizmet veriyor. Bu üniteler Pilz´in emniyet kontrol teknolojisi ile birlikte üretim arızaları meydana geldiğinde etkin görüntüleme ve arıza arama desteği sağlarlar. PMI microdiag operatör terminalleri, PSS programlanabilir kontrol sistemleri, SafetyBUS p emniyetli veriyolu sistemleri ve PNOZmulti / PNOZmulti mini konfigüre edilebilir kontrol sistemleri ile birlikte tesis ve makinelerde teşhis ve görüntüleme için kullanılmaktadır. Kompakt, kolay kullanım ve Ethernet arayüzü özellikleri ile Pilz PMI cihazları, PVIS teşhis kavramının tam işlevselliğini sağlar.

Profesyonel teşhis kavramı
Pilz PVIS teşhis kavramı sahada uygulanmaktadır ve hem üreticilerin hem de operatörlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmektedir: Bir yandan minimum uğraşla basit bir programla yaparken diğer yandan yüksek kaliteli ve renkli TFT ekranında gösterilen sade ve anlaşılır hata teşhis mesajları elde edilir. Sonuç olarak teşhisler kolayca uygulanır. PNOZmulti programlanabilir emniyet sisteminde kullanıcı, önceden tanımlanmış tüm mesajları PNOZmulti Configurator´e tek bir tıkla aktarabilir. PSS kontrol sistemleri sayesinde teşhis mesajları, PSS WIN-PRO konfigürasyon yazılımı ile doğrudan girilebilir. Önceden tanımlanmış olan bu teşhis metinleri, uygulamaya uygun hale getirilmek ya da tamamen yeniden formüle edilmek üzere uyarlanabilir.

Özel, düz metin hata açıklamaları, adım adım çözüm önerileri, sorumluluk tanımları ve hata konumuyla ilgili anlaşılır bilgiler sayesinde tesis ve makinelerin hızlı bir şekilde yeniden çalıştırılması garanti altına alınır. Kullanım, PMI 509 üzerindeki dokunmatik ekran ve tuşlardan ya da PMI 515 üzerindeki dokunmatik ekrandan gerçekleştirilir.

Hızlı geçiş
Yeni nesil operatör terminallerine geçtiğinizde, mevcut uygulamalar da basitçe transfer edilebilir. Tüm ekran boyutları ve ürün özellikleri, PMI ürün ailesindeki PMIopen ve PMIvisu ile birlikte kullanılabilir.