Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Geçici Devre Dışı Bırakma Sistemleri İçin Yeni Cihaz Sütunu

UDC Cihaz Sütunları, Işık Hüzmeli Emniyet Cihazları ve Emniyet Işık Perdelerinin kolay ve sabit kurulumunu mümkün kılmaktadır. Güvenlik sensörünün hassasiyetle dikey ve eksenel olarak hizalandırılması basit bir seçenektir. Sütunların kalıcı biçimde sabitlenmiş ayağındaki yay elemanları mekanik darbelerden sonra otomatik olarak eski konuma dönmeyi sağlamaktadır.

Sütunlar, Leuze Elektronik’in yeni Işık Hüzmeli Emniyet Cihazı setlerinin temelini oluşturmaktadır. Bunlarla, 2 ve 4 sensör ile farklı koruma yükseklikleri daha hızlı, kolay ve sıklıkla daha az maliyetli olarak sağlanmaktadır. Tüm kablolar nötr renkteki kapaklar altında ve görülmeyecek biçimde koruma altına alınmaktadır. Entegre devre dışı bırakma göstergeli alıcı-vericinin sütundan taşmaması için konnektör kapağı bile takılabilir durumdadır. Böylelikle, kumanda kutusu da içerebilen Işık Hüzmeli Emniyet Cihazı setleri modern, cazip ve dayanıklı sistem tasarımı gerekliliklerini yerine getirmektedir.