Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Fotoelektrik Sensörleri Daha Etkili Biçimde Yerleştirme

Universal fotoelektrik sensörleri tarafından denenen ve test edilen M18 delik montajına ek olarak Leuze Elektronik bu montaj işlemini, ek masrafsız ‘‘omni-montaj“ işlemi ve basit bir hizalama ile yeni 318B serisi ile kombine etmiştir. Basit ince ayar seçenekli çok yönlü-montaj hizalama işlemi montaj somunlarının tersine kullanımı esası üzerine kuruludur.

Özel biçimleri, tedarik edilen ara disk yardımı ile çeşitli hizalama açılarında (her doğrultuda ±8°) sensör sabitlemeyi mümkün kılmaktadır. Engelsiz gömülü montaj da (transport malzemesine yakın olabildiğince yakın, transport sisteminin yan tarafında) mümkündür. Parlak, görünür brightVision ışık spotu ve operasyon için açık sarı/yeşil LED durum göstergesi, sinyal ve performans rezervi de kolay ve hızlı devreye alımı desteklemektedir.