Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Entegre Hareket Kontrolü Servo Sürücüler

Kinetix 2000 Düşük güç çok eksenli servo sürücü
Yeni Kinetix 2000 Servo Sürücüleri kullanarak, Kinetix Entegre hareketin avantajlarını artık düşük güçlerde de yaşamak mümkün. Bu çok eksenli servo sürücünün kablolaması, programlanması, çalıştırılması ve arıza tespiti çok kolay olup kullanıcılara zaman ve para kazandıracaktır. Kinetix 2000 Servo Sürücüler 1.0 ila 9.5 amper arasındaki sürekli çıkış akımıyla, Kinetix 6000 Servo sürücülerdeki gibi kompakt bir yapıya sahip olup, yüksek performansa ve enerji tasarruf özelliklerine sahiptir. Kinetix sürücülerden biriyle çalışmış olan kullanıcılar, diğer Kinetix Serisi ürünlere de çok kolay adapte olabilmektedirler. 1768-L43 kontrolcü, MP serisi küçük şaseli servo motorlar ya da TL serisi servo motorlarla birlikte kullanılan Kinetix 2000 servo sürücüler; küçük ve orta ölçekli pek çok uygulamada verimliliğin, üretim hızının ve kalitenin arttırılması ile birlikte birim üretim maliyetlerini ciddi bir şekilde düşürmektedir.

Kinetix 2000’in başlıca özellikleri:
Basit dizayn

Daha az bağlantı gereksinimi sayesinde hem kablolama daha az zaman almakta ve hem de kablolama sırasında hata yapma riski azalmaktadır:
• SERCOS Arayüzü: Tek bir digital fiber optik kablo ile, her bir eksen için 18’e varan sayıda kabloya artık gereksinim kalmamaktadır.
• Basit bir güç besleme ünitesi:güç kabloları, lojik kontrol kablolaması ve diğer karmaşık kablolamayı ortadan kaldırır.
Bu sayede, hızlı ve kolay kurulum ve güvenilir bir topraklama elde edilir.
• Opsiyonel hat arayüz modülü: Dokuz karmaşık komponentin yerini tutan bu modülün kullanılmasıyla beraber, 100 civarında kablo sonlandırma işlemine de gerek duyulmamaktadır.

Kompakt sistem dizaynı
Daha küçük boyutlardaki sürücü modülleri ve yer tasarrufuna yönelik pek çok özellik sayesinde, rakiplerine kıyasla yüzde 50 daha küçük pano boyutlarına sığabiliyor.

Rakipsiz performans
İleri düzey kontrol yeteneği sayesinde daha hassas çıkışlar üretilerek verimliliğin arttırılması mümkündür.

Azalan maliyetler
•Basit ve modüler dizayn, toplam bağlantı miktarını azaltırken bununla ilintili maliyetleri de düşürür.
•Kompakt boyutlar sayesinde makina dizaynında esneklik ve birim hacimde daha fazla üretim imkanı sağlanmaktadır.
•Kinetix servo motorlar’ın kullandığı “Smart Motor Technology” sayesinde,doğru motor-sürücü bağlantısı otomatik olarak tanımlanmakta ve bu da devreye alma zamanını azaltmaktadır.