Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Enerji Otomasyonu

Artan enerji maliyetleri ve rekabet koşulları, enerjinin daha verimli kullanımı konusunu her geçen gün biraz daha öne çıkarıyor. Bunlara son yıllarda eklenen yasal zorunluluklar ve sağlanan çeşitli teşviklerle birlikte günümüzde konu tüm işletmeler için öncelikli durumda.
Enerji otomasyon sistemleri ise tesislerde, akım, gerilim, güç, güç faktörü, aktif ve reaktif enerjilerin, trafo, jeneratör, pano ve şalterlerin izlenmesi ve kontrol edilmesini sağlamanın yanı sıra enerji kalitesinin izlenmesine de imkan tanıyorlar. Böylece verimlilik, maliyet, tüketim ve çevresel faktörler konularına çözüm oluşturuyorlar.
Becerileri her geçen gün biraz daha artan bu sistemler, enerjinin akıllı kullanılması için gerekli olan birçok donanım ve yazılım çözümlerini içeriyorlar.

Kapsamında;
• Enerji İzleme ve Yönetim Sistemleri
• Enerji Analizörleri, Haberleşme Üniteli Sayaçlar
• Enerji SCADA Yazılımları
• RTU (Remote Terminal Unit)
• Haberleşme arabirimleri
• Panolar ve şalt ekipmanları
konularına yer verdiğimiz “Enerji Otomasyonu” sayfalarında bu çözümlere ulaşabilirsiniz.