Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Endüstriyel PC: Paslanmaz Çelik tasarımlı Panel PC’ler ve Kontrol Panelleri Ankastre Montajlı, Entegre Paneller Temiz Odaların Geliştirilmesini Sağlıyor

Paslanmaz çelik tasarımlı Beckhoff Panel PC’ler 1 adede kadar inebilen düşük sayılarda standart olarak kullanıcılara sunulabiliyor. Büyük ölçüde boşluksuz yüzey sayesinde nem kalıntıları ve kirlenmenin önüne geçiliyor. Panellerin 5, 7, 12, 15 ya da 19 inç boyutlu versiyonları mevcuttur. Ayrıca, kontrol panolarına ankastre montaj için özel bir ön kaplama mümkündür.

Boyutlardan bağımsız ölçeklendirilebilirlik
Paslanmaz çelik tasarımlı panoya monte paneller, mevcut modellerle aynı boyutlara sahiptirler ve basit panellerden TwinCAT otomasyon yazılımı kullanan eksiksiz kontrol donanımlarına uzanan çok çeşitli uygulama seçenekleri sunmaktadır.

• DVI/USB genişletilmiş bağlantısına sahip CP69xx panoya monte kontrol paneli PC’den 50 m mesafeye kadar çalıştırılabilir.
• Ethernet portlu ve Intel IXP420 işlemcili CP66xx panoya monte kontrol paneli bağımsız bir Panel PC olarak kullanılabileceği gibi uzaktaki bir masaüstü ekranı ya da sunucu terminali olarak da kullanılabilir.
• CP62xx Panel PC, TwinCAT ile birlikte eksiksiz bir kontrol donanımı sunmaktadır. İşlemci seçenekleri arasında düşük ısı yayma özelliği sayesinde fan gerektirmeyen bir Panel PC konfigürasyonunu mümkün kılan Intel Atom da yer almaktadır.

Paslanmaz çelik panoya monte paneller ve ayrıca IP 65 korumalı paslanmaz çelik montaj koluna monte paneller son derece kompakt, dayanıklı ve özelleştirilebilir niteliktedir. 12, 15 ve 19 inç boyutlarındaki panoya monte paneller opsiyonel olarak bir IP 67 korumalı USB portu ile donatılabilir. Ayrıca, modifiye edilmiş ön kaplama gibi özel uyarlamalar da seçenekler arasındadır.