Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Endüstriyel İletişim

Verimlilik ve üretkenlik günümüzde işletmelerin en büyük önceliği. İletişim ise bunların sağlanabilmesi için gerekli şartardan belki de en önemlisi.
Tüm prosesin verimliliği ve sistem kontrollerine uzaktan erişim, daha kısa cevap süreleri, tüm olaylara hakim olma ve kısalan duruş süreleri için öncelikle sahadaki ağ becerilerinin artırılması gerekiyor. Bu aşamada ise, yapılacak ağ çözümü seçimleri sistemin kendi içindeki başarısını etkileyeceği gibi işletmedeki diğer sistemlerle entegrasyonunu da belirleyecektir.
Geleceği de öngörerek yapılacak doğru yatırımlarla ürün kalitesinin, müşteri memnuniyeti ve karlılığın da artırılması sağlanacaktır.