Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Eaton Türkiye’de Güç Yönetiminde Genişlemeyi Hedefliyor

Eaton, Türk hidrolik ve endüstriyel hortum imalatçısı Polimer Kauçuk Sanayi ve Pazarlama A.Ş’nın satın alınma sürecinin tamamlandığını 6 Haziran 2012, Çarşamba günü The Marmara Otel’inde düzenlediği bir basın toplantısı ile açıkladı. Söz konusu satın almanın Eaton’ın Türkiye’de bugüne kadarki en büyük yatırımını temsil ettiğini belirten Eaton Hidrolik Grubu Global Başkanı William VanArsdale, “Türkiye ekonomik istikrarı ile yatırım yapma kararı için oldukça cezbedici bir ülke. Türkiye’ye pek çok yatırım geliyor, bizim de gelmemiz kaçınılmazdı. Eaton’un global büyüme stratejisi ve Avrupa akışkan bağlantı elemanları pazarındaki iddiası için büyük bir adım attık. Polimer, üretimdeki gücü ile, Eaton’ın sadece Türkiye’de değil, Avrupa, Orta Doğu ve diğer bölgelerdeki büyümesine de yardımcı olacak” dedi.

Eaton Teknoloji Günü yoğun ilgi gördü
Eaton, elektrik, hidrolik, havacılık ve otomotiv sistemleri ve ürünleri yelpazesini 7 Haziran 2012, Perşembe günü düzenlediği “Eaton Teknoloji Günü”nde tanıttı. Borusan, Ford Otosan, IBM, Turkcell, Türk Hava Yolları Teknik, TAI gibi firmaların da aralarında bulunduğu Türkiye’nin önde gelen 250’den fazla şirketinden yaklaşık 400 kişinin katılımıyla Pendik Hotel Crowne Plaza İstanbul’da düzenlenen Eaton Teknoloji Günü’nde elektrik, hidrolik ve akışkan güç emniyeti, güvenirlik ve verimlilik konularında kurumsal faydaların göz önüne serildiği seminerler gerçekleştirildi. Eaton EMEA Başkanı Yannis Tsavalas, Eaton Hidrolik Grubu Başkanı Bill VanArsdale, Eaton Elektrik Grubu EMEA Başkanı Frank Campbell, Eaton Araç Grubu EMEA Başkanı Nanda Kumar ve Eaton Hidrolik Grubu EMEA Başkanı Astrid Mozes gibi üst düzey yöneticilerin evsahipliğindeki Eaton Teknoloji Günü’nde ayrıca ekonomist ve yazar Dr. Mahfi Eğilmez de “Türk ekonomisi için mevcut fırsatlar ve 21. yüzyılda iş dünyası” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Eaton EMEA Başkanı Yannis Tsavalas Eaton Teknoloji Günü’nde gerçekleştirdiği konuşmasında; “Dünyanın en hızlı büyüyen ve en dinamik ekonomilerden biri olan Türkiye, aynı zamanda gelişmekte olan ülkelere erişim konusunda da bizim için oldukça stratejik bir önem taşıyor. Polimer Kauçuk Sanayi ve Pazarlama’nın satın alımı, büyüme stratejimizde önemli bir adımı temsil ediyor ve hortum ürün portföyümüzü önemli bir ölçüde genişletecek. Türkiye’de güç yönetimi çözümlerindeki portföyümüzün tamamını sunabileceğimiz fırsatı gördük ve bu yüzden de bugün bütün işlerimizi buradan yönetiyoruz” dedi.