Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Daha Verimli Aktüatör Üniteler

Lineer hareketli ürünler üreticisi Haydon Kerk Hareket Çözümleri en çok kullanılan 36 mm G4 lineer aktüatörlerin yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü. Bu tasarım özel bir adaptör plakası sayesinde daha küçük ebattaki 36 mm OD ünitelerinin mevcut boy 17 hibrid adım motorlu lineer aktüatörler ile değişimine olanak sağlamaktadır.

36mm G4 lineer aktüatörlerin performansları sadece pazardaki benzerlerinden üstün olmasıyla sınırlı olmayıp aynı zamanda daha büyük boy 17 hibrid aktüatör özelliklerine de sahiptir. Boy 17 adaptör plakasıyla entegre edilmiş 36 mm’lik ünite aynı civatalı model ve kılavuz yüzeyi kullanılarak kolaylıkla hibrid bir üniteyle değiştirilebilir. Yüksek kademeli çözümler istenmeyen hibrid aktüatör uygulamalarında Nema 17 adaptör plakası G4 tipi 36 mm’lik ünite ile çıkış gücü 70N’dan 260N’a yükselmiş olduğundan daha uzun süreli bir kullanma ömrü ve performans gösterir.

Çıkış gücünün kademesi ise her kademe komutunda aynı zamanda 0.013mm (0.0005”)’den 0.102mm (0.004”)’ye yükselmiş olur. G4 tipi lineer aktüatörün mimari tasarımı kullanıcıya arttırılmış güvenilirlik destekli son teknolojiyi sunarken yüksek performans gereksinimlerini de karşılamaktadır. Bu tasarım sayesinde geometrik dizilimli ve yüksek enerjili neodimium mıknatıslar devreye girerken küçük bir boyutla yüksek ve sürekli bir çıkış gücü sağlamış olurlar. Tüm hız kapasitesine göre çıkış gücünün yüzde 20 arttırılması ile diğer daha küçük boyuttaki benzerlerine göre G4 üniteleri, daha büyük bir rotor desteği ve daha yüksek bir eksenel yük kapasitesi için müşteri talebine uygun yapılmış plastik ve daha büyük rulmanlar ihtiva ederler.

36 mm’lik lineer aktüatörler bilhassa tıbbi cihazlar, barkod tarayıcısı, yazıcı, laboratuvar ölçümü ve küçük boyutta yüksek güç gerektiren benzeri tüm uygulamalarda kullanılabilir. Tüm diğer Haydon adım motorlu lineer aktüatörler üç değişik görünüm ile temin edilebilir; Kelepçeli, kelepçesiz ve dıştan lineer.

Haydon Kerk Hareket Çözümleri
Haydon Kerk Hareket Çözümleri, lineer hareket alanındaki iki markanın birleşiminden oluşuyor. Haydon Switch and Instrument, Inc. ve Kerk Motion Products, Inc. ikisi birlikte Haydon Kerk Hareket Çözümleri olarak, geniş bir aralıkta yüksek performanslı ve hassasiyetli lineer hareket ürünleri sunuyor. Adım motoru bazlı lineer aktüatör, döner makineler, kılavuz vidalı ekipmanlar ile lineer raylı ve değerli kağıt piyasasında uygulanan kılavuz sistemleri üreticisi konumundaki Haydon Kerk Hareket Çözümleri, teknolojideki yeniliklere, çok yönlülüğe, ürünün dayanıklılığına ve müşteriye özel uygulamaları ile pek çok tanınmış markanın gelişimine öncü olmaktadır.