Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

CO2 Salınımını Azaltmanın Akıllı Yolu VACON 100 HVAC

Vacon 100 HVAC 0,55 – 160 kW aralığında, 208-480 beslemeye uygun olacak şekilde ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme uygulamaları için üretilen AC motor sürücüdür.

Özellikler
• IP21 ve IP54 kasa
• EMC harmonikleri: EN61000-3-12 ile uyumlu
• EMC radyo frekansları: EN 61800-3 Kategori C (dahili). Yayılan ve üretilen radyasyona uygundur.
• RoHS uyumludur, devre içerisinde elektrolitik kondansatör ve kurşun bulunmaz.
• Akıllı soğutma düzenlemesi: Kontrol ve güç kısmının hava akışı farklıdır.

Verimli yatırım
Ürün ömrü boyunca garanti edilen sürekli enerji tasarrufu sayesinde Vacon 100 HVAC ile kısa bir geri ödeme süresi söz konusudur. Ayrıca Vacon 100 HVAC genellikle herhangi bir opsiyon satın alınmasını gerektirmeyecek şekilde ihtiyaç duyulan donanıma, G/Ç’a ve haberleşme özelliklerine sahiptir. Vacon 100 HVAC EMC ve güvenlik de dahil olmak üzere gerekli bütün onayları ve standartları sağlar.

Kolay montaj
Kompakt boyutlu IP54/Tip 12 ölçüleri ve dahili özellikleri ile Vacon 100 HVAC montajı oldukça basit ve hızlı bir hale getirir. Sezgisel sihirbaza sahip yüksek-çözünürlüklü grafik tuş takımı ve online destek montaj ve çalışma sırasında ürüne kullanıcı-dostu bir özellik katar. Panoya montaj yerden tasarruf sağlar ve Vacon 100 HVAC sürücüler aralarında boşluk bırakılmadan yan yana monte edilebildiği için kurulum kolaydır.

Sorunsuz çalışma
Dahili RFI filtreler ve harmonik filtreler ile parazitsiz çalışma sağlanır. Yüksek anahtarlama frekansının kullanımı ve soğutma fanı sayesinde Vacon 100 HVAC bina içerisinde sessiz çalışır. Gerçek zaman saati ve takvim tabanlı fonksiyonlar kullanılarak, HVAC prosesi belirgin enerji tasarrufu sağlayacak şekilde optimize edilebilir.

Uzun ömür
Vacon 100 HVAC’a ait bütün komponentler karakteristik olarak 10 yıl ya da daha fazla bir ömre sahiptirler, ayrıca kolay geri dönüşüme uygundurlar. Periyodik bakım sırasında herhangi bir parçanın değiştirilmesine gerek yoktur. Eğer sürücü hakkında daha fazla yardıma ihtiyaç duyulursa Vacon, yerel ve global olarak destek ve servis sağlamayı garanti eder.