Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

3.2kN-230kN Aralığında Önyükleme Ölçümü

Montaj hatlarında dinamik tork ölçümü yaparak montaj özelliklerinin doğrulaması, hatalı sıkım noktalarının ve proseslerin, tolerans ve ölçüm metotlarının belirlenmesine olanak sağlamakla birlikte, tüm ölçümleri hafızasında saklayıp bilgisayara veya dataların toplandığı server’a aktarımını gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca direkt printer’a bağlanarak ölçümlerin ister grafik ister sayısal olarak çıktısı alınarak raporlanabilmektedir.

Tüm bu ölçümlerin SPC analizlerini yaparak kalite kontrol normlarına uygunluk sağlamaktadır.

SCHATZ – INSPECT+ cihazı ile yapılabilecek ölçüm ve analizlerin bir kısmı aşağıdaki şekildedir:
• 3,2kN-230kN ölçüm aralığında önyükleme (preload) değerini ölçmekle birlikte tork/preload arasındaki ölçüm analizi,
• 0,1Nm-20Nm arasındaki dinamik tork ölçümünde minyatür transdüserler ile hassas ölçüm,
• Tork anahtarlarının (torkmetre) doğrulaması,
• 0,2Nm-10.000Nm arasındaki dinamik tork ölçümünü tork veya tork/angle transdüseri ile ölçme,
• 1Nm-2000Nm arasında montaj hatlarında kullanılan havalı/elektrikli somun sıkma ve vidalama aletleriyle birlikte torkmetrelerin statik/dinamik tork değerlerini ölçerek doğrulama yapabilme,
• INSPECT+ cihazına takılabilen barkod okuyucu ile alet/cihaz üzerindeki numara, kimlik bilgileri gibi bilgiler test sırasında kolayca kayıt edilerek raporlaması,
• Tüm ölçümler Excel çalışma dosyası olarak seri bağlantı kablosu veya bluetooth ile, istatistiksel analiz, değerlendirme veya grafik olarak bilgisayara aktarılma.