Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

HASSAS POZİSYONLAMA İÇİN KOMPAKT SERVO MOTORLAR

[kutusol=5053] B&R servo motor portföyünü 8WS motor serisi ile genişletiyor. Böylelikle en küçük alanda yüksek hassasiyetli senkronizasyon ve hassas pozisyonlama gerektiren servo uygulamaları mümkün hale geliyor. Kullanım alanları; yapıştırma ve dozaj sistemleri, tutucular, ölçüm ve test ekipmanları, dolum sistemleri ve robot eksenleri gibi alanlardır.

IP69K’YA KADAR KORUMA SINIFLARI
Fırçasız motorlar 17’den 40 mm çapına kadar seçeneklerde mevcuttur. Güçlü ve kompakt motor serisi 8WS sert endüstriyel ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır ve IP54 ve IP66/67 koruma sınıflarında her boyutta mevcuttur. 40 mm çapındaki gövde, gıda üretimi için IP69K’nın hijyenik tasarımında opsiyonel olarak mevcuttur.

TAM İŞLEVSELLİK
Motorlar 60 VDC voltaj için tasarlanmış olup 7 ila 205 Watt güç aralığında nominal gücü kapsıyor. Entegre mutlak enkoder devir başına 4096 pozisyon çözünürlüğüne sahiptir. Hareketli taşıma kanallarına uygun, esnek ve çift blendajlı hibrid motor kabloları motora doğrudan sıkı sıkıya bağlıdır ve iki uzunluk alternatifi mevcuttur.

DİREKT REDÜKTÖR BAĞLANTILI
8WS serisindeki tüm motorlar direkt monte edilebilen 1 ila 3 kademeli planet redüktörleri ile birlikte teslim edilebilir. Kaynak izi olmayan kompakt boyuttaki motor redüktör ünitesi daha fazla uygulama imkanı oluşmasını sağlıyor.