Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

MAKSİMUM GÜVENLİK VE KULLANIM KAPASİTESİ İÇİN AKILLI OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

İnsanlar ve çevre için güvenlik risklerinin asgariye düşürülmesi, Temel standart IEC 61508’e ve aynı zamanda bir Güvenlik Bütünlük Seviyesi (SIL) tarafından tanımlanan, insan ve çevre güvenliğine uygun olarak, elektrik, elektronik ve programlanabilir elektronik sistemlerin fonksiyonel güvenliği ana önceliklerdir. Festo, sizin risk analiziniz temelinde, örneğin sensör teknolojisi ve boyutlandırma için uygun çözümler ve tasarım prensipleri sunuyor. Riskleri mutlak bir asgarî düzeyde tutmak için, ilgili sertifikalar ve üretici beyanlarıyla birlikte, SIL 3’e kadar güvenlik sistemlerine entegre edilebilecek komponentler veya alt sistemler temin ediyor.
PATLAYICI ORTAMLARIN KONTROL ALTINDA TUTULMASI
Patlamayı önleme ve sistemler için koruma, dünya genelinde farklı yönergelerde açıklanmaktadır; örneğin, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu için ATEX; Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika için IEC-EX ve ABD için NEC. Festo, ayrıntılı belgeleme ve uygunluk beyanları dahil, tüm pnömatik ve elektrik kontrol zinciri için uygun ürünler sunuyor.

YÜKSEK SICAKLIKLARIN KONTROL ALTINDA TUTULMASI
Yüksek ve düşük sıcaklıklardaki uygulamalarda kullanılan malzemeler test edilir. Festo, zorlu koşullar altında bile güvenilir, otomatik kontrolü mümkün kılmak için, yüksek ve/veya düşük sıcaklık tasarımında sayı­sız ürün sunuyor.

AŞINDIRICI AKIŞKANLARIN VE İŞLENMEMİŞ ORTAM KOŞULLARININ DENETİM ALTINA ALINMASI
Buharlar, asitler, baz, yağ ve yakıt gibi sıvılar ile aynı zamanda yüksek hava nemi, yüksek tuz içeriği, sık yağmur veya kar yağışı ve UV rad­yasyonu, komponentleri belirli bir gerilime maruz bırakır. Çoğu Festo ürünü, diğer malzemelerin yanı sıra, yüksek alaşımlı paslanmaz çelik gibi özel malzemelerden üretilmektedir.

İlave olarak, korozyondan koruyucu kaplamalara veya dönüştürülmüş, örneğin, sert ametalize yüzeylere sahip komponentler mevcuttur. Bu versiyonlar pratik olarak her ortamda kullanılabiliyor.
Festo, yıllardır çok çeşitli endüstriler için fabrika ve proses otomasyo­nu çözümleri geliştiriyor. Tecrübe ve yenilikleri bir sektörden diğerine aktarmak suretiyle, değerli sinerjilerden yararlanıyor ve ölçek ekonomileri yaratıyor.
Sisteminiz için özel konseptler geliştirip uygulamanızı hızlı ve ma­liyet-etkin bir biçimde mümkün kılan dünya çapındaki uzmanlık ağından yararlanma fırsatı sunuyor.

[kutusatir=4918]