Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

GAZİLER İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR İSTİHDAM: “ACADEMY OF ADVANCED MANUFACTURING”

ManpowerGroup ve Rockwell Automation, askeri gazilere iş bulmalarını kolaylaştıran bir platform yarattı. Gaziler 12 haftalık bir eğitimin ardından imalat sanayiinde becerilerini gösterebilecekleri birçok alanda yerini aldı. Program gazilerin imalat sanayiinde yüksek ücretli işlerde çalışabilmelerinin önünü açtı. Gaziler, Rockwell Automation’ın Ohio’daki Mayfield Heights’daki en gelişmiş tesislerinde, ileri düzey imalat sektöründe talep gören işler için eğitiliyor.

ABD imalat sektörünün önümüzdeki on yılda 3,5 milyona kadar yeni iş üretmesini bekliyor. 2025 yılına kadar emekliye ayrılacak olan 2,5 milyon imalat işçisi ve devam eden beceri yetersizliği nedeniyle, bu yeni işlerin 2 milyondan fazlası doldurulamayacak. Yapılan bu çalışmayla askeri gaziler öğrendikleri teknolojileri gelişmiş imalat sektöründeki rollerine aktarabilecekler. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki imalat sanayi işverenleri, ihtiyaç duydukları yetenekler ile insanların sahip oldukları beceriler arasında önemli bir boşluk yaşıyor. Bu bağlamda Manpower Group Kuzey Amerika Başkanı Becky Frankiewicz, konuyu şöyle açıklıyor: “Çözüm bu becerilere sahip insanlar aramaktı. Becerileri birbirine yakın kolayca adapte olabilen, yeni rollere uygulanabilen. Gaziler, etkin problem çözme ve ekip çalışması zihniyetine de yakın olduklarından doğru bir konumlandırmaydı. Bu program, her iki taraf içinde karlı bir durumdur. İmalat sanayii geleceğe yatırım yaparken, insanlarda istihdam edildiği için para kazanıyor” dedi. 
Rockwell Automation CEO’su Blake Moret, “Biz gazilerin teknik açıdan yetkin becerilerini endüstrideki kariyerlerini başarıyla konumlandırmak için nasıl çalıştıklarını gördük. Bu program ileri üretim büyümesine bir meydan okuma biçimidir” dedi.

Program, Rockwell Automation’ın uzun süredir devam etmekte olan (EIT) programını genişletiyor. Ayrıca, ManpowerGroup’un askeri personel, gaziler ve eşleri için sağladığı program sayısına ek olarak da; Avustralya’da 10 yılı aşkın Savunma Gücü Yenileme (DFR): ManpowerGroup Avustralya’nın Avustralya Savunma Gücü (ADF) ile olan kamu-özel iş birliği, Deniz Kuvvetleri, Ordu ve Hava Kuvvetleri’nde 7.000’i aşkın iş sahasını doldurdu. Savunma Bakanlığı ve ManpowerGroup’un Right Management UK’sı arasında yapılan bir anlaşma olan İngiltere Kariyer Geçiş Ortaklığı (CTP), 10 yılı aşkın bir süredir niteliklerini silahlı kuvvetler dışındaki yeni rollere uyarlayarak 180.000 gazi kadının sürdürülebilir istihdam bulmalarına yardımcı oldu.