Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

YÖNETİM KURULUNDAN MEKTUP

Lenze, son 70 yılda pazarın gereksinimlerine tüm farklı koşullar altında uyum sağlamayı başarmış bir şirkettir. Müşterilerinin karmaşık sorunlarını anlayıp, onların kendi ihtiyaçlarını kendi perspektiflerinden görmeyi başarmış bir şirket olarak, yeni nesil son teknolojiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm bulduğunu tüm uzmanlığıyla göstermiştir.
Pazar ortamı kesinlikle zordu, birçok küresel parlama noktası ve siyasi değişiklikler daha fazla belirsizlik ve daha kısıtlı yatırım faaliyetini tetikliyordu. Bununla birlikte, Lenze Grup bazı kilit mali sonuçlar elde etti. Bazı alanlarda önceki yılın tahminlerini bile aştı.
Bu bağlamda, gelirlerimiz, 678.3 milyon avroluk yeni rekor seviyesine ulaşırken, faiz ve vergi öncesi karlar (FAVÖK) yüzde 20’den fazla artarak 58.5 milyon avroya yükseldi. Bu dersi daha da çevik ve esnek hale getirerek korumak istiyoruz. Bunun nedeni, bir kez daha değişen bir ortama uyum sağlama gerekliliği oluyor. Demografik değişim ve sayısallaştırma, işimizi ve müşterilerimizin kalitesini sürekli olarak değiştiriyor. Endüstriyel süreçleri optimize etmeye yardımcı olmak için giderek daha fazla veri sağlayan makineler giderek birbirine bağlanıyor.
Dolayısıyla; mekatronikteki güçlü yanlarımızı, müşterilerimize donanım ve yazılım içeren olağanüstü otomasyon sistemleri geliştirmek ve uygulamak için kullanıyoruz. Lenze, bu pazardaki birkaç sağlayıcıdan biridir; bir makinenin tüm geliştirme sürecini destekleyip hem hepsini sunabiliyor hem de gerekli hizmetleri tek bir kaynaktan modüler bir temelde sunabiliyor.
Dijital hizmetlerimiz, zaten yeni fırsatları değerlendirmek için basit ve pratik yollar da bulmak için uzmanlığını kullanarak, pek çok müşteriye dijitalleşme ortağı olduğunu gösteriyor.
Bu önemli bir sorumluluk, çünkü birçok mekanik ve tesis mühendisliği şirketi, Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnternetinin (IoT) onlar için ne anlama geldiğinden hala emin değillerdir. Bu durumlar, dijital dönüşüm için ideal araçlar ile birlikte otomasyon ve sayısallaştırma stratejileri gerektiriyor. Bu da bizim alanımız oluyor. Bulut, mobil ve IoT çözümleri uzmanı logicline GmbH’nin satın alınması, bu alandaki portföyümüzü daha da genişletmemizi sağladı.
“70 Yıl” sloganımız altında, yıllık raporumuz ayrıca geleceğimizi nasıl şekillendirdiğimizi de gösteriyor. Endüstri 4.0 ile, işletme faaliyetlerimizi ve sonuçlarımızı hedef kitleyle kelimelerle, resimlerle ve filmle ilk kez multimedya kullanarak sunduk. Umarız verdiği bilgiler ve izlenimler bizler için karlıdır. Firmamıza olan güveniniz ve gelecek yolculuğumuzda bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz.