Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

VİDALAMALI AÇILI DÖNER RAKORLAR

[kutusol=4602] Bağlantı yerlerinde ilave bir döner aksa sahip bu bağlantı elemanları, hidrolik hatlarına -iş makinelerinin hareketli eklentilerinde veya lastik tekerlekli yükleyicilerin dirsekli mafsallarında – hareket özgürlüğü getirir ve böylelikle hidrolik sistemin sızdırmazlık güvenliğini arttırır.

FI-DGWESV tipi, kompakt tasarlanmış olan bu döner bağlantılar tam olarak bu uygulamalar için geliştirilmiştir: Bunlar, işletim esnasında hatlar ve makine aksamı arasındaki düzenli veya düzensiz dönme, çevirme ve sarkaç hareketlerinin dengelenmesini sağlamaktadır. Örneğin, DIN 3865 uyarınca donatılmış sızdırmazlık konili bağlantılı (DKO) basınç ileten hortum hatlarının gerilmesiz bağlantısında. Ayrıca hareketli hortum hatlarında torsiyonu ve çok dar bükülme açılarının oluşmasını engeller.

Yeni Stauff Connect programı üretim serisi kullanıcılarına başından beri eksiksiz bir program sunulmaktadır. Dirsekli döner rakorun bir tarafındaki bağlantı daima 6L ile 42L arasında (hafif üretim serisi) veya 6S ile 38S (ağır üretim serisi) yapı büyüklüğüne sahip bir 24° iç konik (form W DIN 3861 uyumlu) üzerinden gerçekleşir.

Karşı taraf ise isteğe bağlı olarak profil contalı bir Whitworth boru dişlisi (G1/8 ila G1-1/2) ya da bir metrik dişlisiyle (M10x1 ila M48x2) donatılmıştır. Standart yalıtım malzemesi olarak NBR (Buna-N®) kullanılır.[kutusag=4603] 

Alternatif malzemeler ile normalden farklı bağlantı seçenekleri de talep üzerine sunulur.

Dönme hareketi, kendiliğinden yağlama yapan sistem sıvısını yağlama maddesi olarak kullanan bir kayar yatak üzerinden gerçekleştirilir.

Böylelikle yatak hiç bakım gerektirmez. Kesintisiz işletim esnasında müsaade edilen maksimum dönme hareketi sayısı, yapı büyüklüğüne bağlıdır.
Stauff, somut kullanım durumunun çerçeve şartlarına uygun olarak doğru bileşenin seçiminde size destek oluyor.

Bu yeni döner rakorlar 400 bar işletim basıncına kadar (2,5 kat daha fazla emniyetli ve üretim serisi, tasarım modeli ile rakor gövdesinin yapı büyüklüğüne bağlı olarak) uygundur. Stauff rakor programının tamamında olduğu gibi bunlar da hem korozyona karşı korumada hem de görsellikte en yüksek talepleri yerine getiren yüksek kaliteli bir çinko/nikel yüzeyiyle kaplanmıştır.